ایران، در لیست مقاصد برتر گردشگری در سال ۲۰۱۹

تجارت نیوز شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۶
از دید روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز»، ایران پس از شهر هنگ کنگ و بالاتر از شهر هیوستون در رتبه چهل و پنجمین مقصد برتر سال ۲۰۱۹ برای گردشگران جای گرفته است.

روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» در گزارشی، ۵۲ مقصد برتر گردشگری را برای سال ۲۰۱۹ معرفی کرده است. از دید این روزنامه آمریکایی، ایران پس از شهر هنگ کنگ و بالاتر از شهر هیوستون در رتبه چهل و پنجمین مقصد برتر برای گردشگران جای گرفته است.
به گزارش تجارت نیوز، در این فهرست «پورتوریکو»، دهکده تاریخی «هامپی» در هند، شهر ساحلی «سانتا باربارا» در کالیفرنیا، «پاناما» و «مونیخ» در آلمان به ترتیب موفق به کسب عنوان پنج مقصد نخست گردشگری در سال ۲۰۱۹ شده اند. از معیارهای اصلی انتخاب این فهرست می توان به رویداد های فرهنگی و هنری که قرار است در سال جاری در این مکان ها برگزار شوند، اشاره کرد. نام ایران در حالی در این لیست آمده که روابط سیاسی آمریکا با کشورمان با چالش های عمده ای روبه رو است.
روایت روزنامه آمریکایی از ایران
در این مطلب با معرفی ایران به عنوان چهل و پنجمین مقصد برتر گردشگری در سال جاری آمده است: «به رغم افزایش تنش ها میان ایران و آمریکا از زمان به قدرت رسیدن دونالد ترامپ، اما جذابیت ایران بر هیچ گردشگر ماجراجویی پوشیده نیست.» این گزارش افزوده است: «بنا های تخریب شده برجای مانده از ایران باستان، مساجد خیره کننده اصفهان و شیراز که قدمت آنها به چند سده قبل باز می گردند و نیز بازار بزرگ و کاخ گلستان در مرکز تهران تنها نمونه هایی از جذابیت گردشگری ایران هستند». از دلایل دیگری که «نیویورک تایمز» ایران را در لیست خود قرار داده این است که نمایشگاه نقاشی مهمی قرار است در محل موزه هنرهای معاصر تهران برگزار و می تواند به یک پاتوق جذاب برای جوانان ایرانی نیز بدل شود. در این نمایشگاه انتظار می رود ۵۰۰ اثر برتر از هنرمندان سراسر ...

سرخط اخبار