علایم هشدار دهنده مشکلات تیروئید

پارسینه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۳:۱۸
کم کاری و پرکاری تیروئید بر تعادل هورمون های بدن تاثیر گذاشته و باعث ایجاد مشکلاتی می شوند که با توجه به آن ها می توانید به مشکل تیروئیدتان پی ببرید

کم کاری غده تیروئید بر متابولیسم شما تاثیر می گذارد و باعث چاق شدنتان می شود و در مقابل، به خاطر پرکاری غده تیروئید ممکن است به سرعت وزن کم کنید.
فشارخون غیرطبیعی
هورمون تیروئید تاثیر مستقیمی بر فعالیت قلب شما می گذارد و اینکه تند یا آرام، خون را پمپاژ کند را تعیین می کند. اگر تیروئیدتان پُرکار باشد، قلبتان آرام تر از وضعیت طبیعی می تپد و فعالیت ارگان های دیگر بدنتان هم تحت تاثیر این اتفاق قرار می گیرد.
تغییر در فعالیت روده ها
یکی دیگر از ارگان های بدن که به خاطر پُرکاری تیروئید، فعالیتش کُند می شود، روده است. اگر به این مشکل دچار باشید، احتمالا برای اجابت مزاج باید دقایق بیشتری را در توالت بگذرانید.
خستگی مزمن
پُرکاری غده تیروئید، نای فعالیت کردن را از شما می گیرد. در چنین شرایطی میزان انرژی شما، متناسب با سطح فعالیت تان نخواهد بود. اگر پرکاری غده تیروئید داشته باشید، در همه ساعات کاری خسته خواهید بود و حتی استراحت کردن هم، خستگی را از بدنتان بیرون نخواهد برد. درد عضلانی و ضعف هم از دیگر عوارضی هستند که با پرکاری تیروئید ممکن است سراغ شما بیایند.
تغییرات خُلقی
پرکاری غده تیروئید بر عملکرد مغز شما و حالات روانی تان تاثیر می گذارد. افسردگی، یکی از عوارض شایع در میان این بیماران است. در چنین شرایطی درمان های روان شناختی و روان پزشکی، بدون برطرف کردن پرکاری غده تیروئید، اثر مورد انتظار را نخواهند داشت. از طرف دیگر، اگر تیروئیدتان پر کار باشد، ممکن است حافظه تان هم خوب کار نکند و احساس گیجی کنید.
شدید شدن قاعدگی
در دوره ماهیانه تان شدت خونریزی بیشتر از حد طبیعی شده؟ شاید شما هم دچار پرکاری تیروئید شده باشید. پرکاری ...

سرخط اخبار