رفع قطعی معضل اعتیاد در گروی تشکیل اتاق فکر است

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۵
رفع قطعی معضل اعتیاد در گروی تشکیل اتاق فکر است
نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، بابیاناینکه مسئولان در حوزه مبارزه با اعتیاد درک صحیحی از راه حل ندارند، رفع قطعی این معضل را در گروی تشکیل اتاق فکری متشکل از روانشناسان، پزشکان و جامعه شناسان دانست.

مسعود رضایی  در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در بیان علل عدم موفقیت مسئولان در حوزه مبارزه با مواد مخدر، گفت: مسئولان نسبت به چالش های ایجاد شده در حوزه اعتیاد به مواد مخدر عقب مانده اند، به این دلیل که درک صحیحی از راه حل ندارند و اگر هم ادعایی می کنند در واقعیت توان مبارزه با این معضل مهم را ندارند.
مسئولان باید بر تمام روش های دور زدن قانون توسط سوداگران مرگ اشراف داشته باشند
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مسئولان در چهل سال گذشته بیشتر با سختگیری و ممانعت به این حوزه ورود پیدا کرده اند، و این در حالی است که نه تنها امروزه روش های مبارزه با این معضل تغییر پیدا کرده است، بلکه به لحاظ اینکه انسان موجودی چاره اندیش است، توزیع کنندگان مواد مخدر نیز پیوسته به دنبال راه نزدیکتر برای فرار از قانون هستند.
وی تصریح کرد: وقتی معتادان هم با مشکلاتی در مسیر تهیه و استعمال مواد مخدر روبرو می شوند به دنبال ایجاد سازوکارها و زیرساخت هایی می روند که از طریق آن بتوانند خود را ارضا کنند، بنابراین مسئولان باید بر تمام این روش ها به موقع اشراف پیدا ...

[ مشاهده متن کامل رفع قطعی معضل اعتیاد در گروی تشکیل اتاق فکر است خبرگزاری مجلس ]

آخرین اخبار خبرگزاری مجلس