اهدا اعضای بدن دو بیمار مرگ مغزی

دریافت خبر : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۶
اهدا اعضای بدن دو بیمار مرگ مغزی
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، مسوول مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با رضایت خانواده علی پرداخته 17 ساله اهل بخش ارم شهرستان دشتستان که یک ماه پیش به علت تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، اعضای بدنش در بیمارستان شهید گنجی برازجان برای پیوند به بیماران برداشته شد. علیرضا باقری افزود: دوکلیه، نسوج قلبی و کبد این نوجوان برای پیوند به شیراز انتقال یافت. وی با اشاره به دومین مورد اهدا عضو، بیان کرد: با رضایت خانواده مرحوم کوروش ماهینی، ورزشکار 44 ساله بوشهری که براثر سکته و خونریزی مغزی دچار مرگ مغزی شده بود، دو کلیه، کبد و نسوج قلبی وی در بیمارستان سلمان فارسی تامین اجتماعی بوشهر برداشت و برای پیوند به شیراز انتقال یافت. مسوول مرکز فرآهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از ابتدای سال تا کنون سه مورد اهدا عضو در استان داشته ایم. باقری افزود: از سال 83 تا کنون 41 مورد اهدا عضو در استان بوشهر به ثبت رسیده که اعضای اهدایی، به 470 بیمار زندگی دوباره بخشیده است. به گفته او، 30 مورد از اهدای اعضا صورت گرفته در این مدت مربوط به سال های 95 و 96 است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، مسوول مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با رضایت خانواده علی پرداخته 17 ساله اهل بخش ارم شهرستان دشتستان که یک ماه پیش به علت تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، اعضای بدنش در بیمارستان شهید گنجی برازجان برای پیوند به بیماران برداشت شد.
علیرضا باقری افزود: دوکلیه، نسوج قلبی و کبد این نوجوان برای پیوند به شیراز انتقال یافت.
وی با اشاره به دومین مورد اهدا عضو، بیان کرد: با رضایت خانواده مرحوم کوروش ماهینی، ورزشکار 45 ساله بوشهری که براثر سکته و خونریزی مغزی دچار مرگ مغزی شده بود، دو کلیه، کبد و نسوج قلبی وی در بیمارستان سلمان فارسی تامین اجتماعی بوشهر برداشت شد و برای پیوند به شیراز انتقال یافت.
مسوول مرکز فرآهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از ابتدای سال تا کنون سه مورد اهدا عضو در استان داشته ایم.
باقری افزود: از سال 83 تا کنون 41 مورد اهدا عضو در استان بوشهر به ثبت رسیده و 470 بیمار بوشهری در شیراز و تهران عضو پیوندی دریافت کرده اند.
به گفته او، 30 مورد از اهدای اعضا صورت گرفته، مربوط به سال های 95 و 96 ...

[ مشاهده متن کامل اهدا اعضای بدن دو بیمار مرگ مغزی واحد مرکزی خبر ]