خشکسالی و سرد شدن زمین 8000 سال پیش

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۹
خشکسالی و سرد شدن زمین 8000 سال پیش
باقی مانده چربی حیوانی در سرامیک های شکسته یکی از قدیمی ترین و غیرمعمول ترین شهرهای بدوی نشان می دهد که حدود 8 هزار سال پیش، زمین به طور ناگهانی سرد شده و تابستان های بسیار خشکی داشته است. به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از ساینس مگ ، دانشمندان کشف کرده اند که انسان ها حدود 8 هزار و 200 سال پیش با پدیده تغییر آب وهوا یا اقلیم مواجه بودند. آنها چربی های حیوانی را در سفال های باستانی در شهری در ترکیه کشف کرده اند که نشان می دهد کشاورزان بدوی در شرایط تغییر اقلیم، با کمبود غذا روبه رو شده بودند و از این رو حیواناتی را که پرورش می دادند، تغییر دادند. علاوه بر این، با تغییر اقلیم، خانه ها از خانه های اشتراکی به خانه های کوچک و مستقل تبدیل شدند و در نهایت مردم این شهر بدوی را رها و ترک کردند. چاتال هویوک ( Çatalhöyük ) نام این شهر بدوی است که از آثار مهم دوره نوسنگی در دشت قونیه آناتولی (ترکیه) به شمار می رود و تاریخ آن به ۶۵۰۰ تا ۵۷۰۰ پس از میلاد برمی گردد و آن را می توان از نخستین تلاش های بشر برای پی ریزی زندگی شهری دانست. چاتال هویک بزرگ ترین و پیچیده ترین مناطق باستانی ...

باقی مانده چربی حیوانی در سرامیک های شکسته یکی از قدیمی ترین و غیرمعمول ترین شهرهای بدوی نشان می دهد که حدود 8 هزار سال پیش، زمین به طور ناگهانی سرد شده و تابستان های بسیار خشکی داشته است.
به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از ساینس مگ ، دانشمندان کشف کرده اند که انسان ها حدود 8 هزار و 200 سال پیش با پدیده تغییر آب و هوا یا اقلیم مواجه بودند. آنها چربی های حیوانی را در سفال های باستانی در شهری در ترکیه کشف کرده اند که نشان می دهد کشاورزان بدوی در شرایط تغییر اقلیم، با کمبود غذا روبه رو شده بودند و از این رو حیواناتی را که پرورش می دادند، تغییر دادند.
علاوه بر این، با تغییر اقلیم، خانه ها از خانه های اشتراکی به خانه های کوچک و مستقل تبدیل شدند و در نهایت مردم این شهر بدوی را رها و ترک کردند.
چاتال هویوک ( Çatalhöyük ) نام این شهر بدوی است که از آثار مهم دوره نوسنگی در دشت قونیه آناتولی (ترکیه) به شمار می رود و تاریخ آن به 5 هزار و 700 تا 6 هزار و 500 پس از میلاد برمی گردد و آن را می توان از نخستین تلاش های بشر برای پی ریزی زندگی شهری دانست. چاتال هویک بزرگ ترین و پیچیده ...

[ مشاهده متن کامل خشکسالی و سرد شدن زمین 8000 سال پیش خبرگزاری آنا ]