کارگری که ۷هزارنفر را مشغول به کار کرد

فارس نیوز سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۷:۳۵
پدر صنعت غذای ایران، سلطان سس، استاد خلاقیت و عناوینی از این دست را که پشت سر هم ردیف کنیم، می رسیم به نام «شاهرخ ظهیری»، مرد کارآفرینی که با دستان خالی و با پشتکار فراوان توانست برای ۷۰۰۰ نفر اشتغال ایجاد کند.

گروه سلامت خبرگزاری فارس-محمد رضازاده: شاید برای شهروندانی که نزدیک به سه دهه محصولات غذایی مهرام را مصرف کرده اند جالب باشد که بدانند بنیانگذار این کارخانه غذایی چه کسی بوده است؟ شاید برای آنها جذاب باشد که بدانند چه کسی با فرستادن شاخه گل و کارت تبریک در روز تولد فروشندگان محصولات «مهرام» سعی در شناخت محصولات کارخانه اش در بین برندهای مختلف داشت؟ و چه کسی با خرید کارخانه سرکه از پسر پهلوی اولین «سس» را وقتی هنوز طریقه مصرفش را نمی دانستیم وارد سفره های ایرانی ها کرد.
اکنون حدود چهل روز از درگذشت «شاهرخ ظهیری» می گذرد، فردی که او را پدر صنایع غذایی ایران می نامند، شاید برای هر یک از ما سؤال باشد که چگونه می توان از صفر کاری را راه انداخت و پیشرفت کرد؟ اما شاهرخ ظهیری نمونه بارز از صفر شروع کردن است، فردی که با تلاش و پشتکار فراوان توانست لقب پدر سس ایران را از آن خود کند آن هم در زمانه ای که ایرانیان هیچ آشنایی با این محصول غذایی نداشتند و پس از آن توانست با رونق دادن به کسب و کارش و تولید سایر محصولات غذایی در بازه زمانه چند ساله برای ۷۰۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد کند.
شاهرخ ظهیری که بود؟
شاهرخ ظهیری در یکی از روزهای اردیبهشت ماه سال ۱۳۰۹ شمسی در شهر ملایر در استان همدان، به عنوان اولین فرزند خانواده ظهیری در میان موجی از شادی متولد شد. نصرت الله خان، پدر خانواده اهل ملایر بود و از دیرباز به نام های ایرانی علاقه خاصی داشت، به همین دلیل نام شاهرخ را برای اولین پسرش برگزید. تا سن ۲ سالگی در ملایر زندگی کردند و بعد از آن هم به تهران (زادگاه مادری شاهرخ) آمدند و دو سالی هم در تهران بودند.
بعد از آن به خاطر شغل پدر ...

سرخط اخبار