شهردار رشت در حاشیه اجرای طرح عابر یار خبر داد؛ اجرای فیبرنوری و افزایش تعداد دوربین های ثبت تخلف در سطح شهر در آینده نزدیک

تدبیر شرق دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۹

عصر یکشنبه سی ام تیرماه برای اولین بار در رشت طرح عابر یار با حضور ناصر حاج محمدی شهردار رشت، سرهنگ محمدی رئیس پلیس راهور استان، علی مقصودی معاون خدمات شهر، علیرضا قانع سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، حسن هادیزاده مدیر ایمنی و مهندسی ترافیک شهرداری و تنی از کارشناسان آن حوزه در میدان شهید انصاری شهر رشت به اجرا درآمد.
به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت_ ناصر حاج محمدی در حاشیه اجرای طرح عابر یار در تقاطع میدان شهید انصاری بیان داشت: این طرح در راستای ارتقاء سطح فرهنگ ترافیکی و با هدف ایجاد انضباط حرکتی عابران و خودروهای سواری در مرحله نخست در این تقاطع به اجرا در آمده و امید است در روزهای آتی شاهد اجرای آن در سایر تقاطعات برنامه ریزی شده باشیم.
شهردار رشت با اشاره به اجرای فیبر نوری و افزایش تعداد دوربین های ثبت تخلف در سطح شهر در آینده نزدیک خاطرنشان کرد: بعد از اجرای فیبر نوری در هنگام قرمز بودن چراغ راهنما چرخ هر خودرویی که بر روی خط عابر پیاده قرار گیرد دوربین های ثبت تخلف، خودروی خاطی را اعمال قانون کرده و تخلف وی ثبت خواهد شد.
وی در پاسخ به سئوال واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل در خصوص عدم فعالیت پل های مکانیزه سطح شهر تصریح کرد: این پل های عابر پیاده دارای پیمانکارانی است که در ازای ساخت اقدام به اجاره مغازه های زیر پلها نموده اند. اما از آنجایی که توقف زیر پلها بسیار خطرناک می باشد در اولین فرصت پیمانکاران فوق باید در کار خود بازنگری داشته و در غیر اینصورت برابر با مفاد قانون با آنان برخورد خواهد شد.
ضرورت آموزش و فرهنگ سازی ترافیک
رئیس پلیس ...

سرخط اخبار