واعظی: دولت تمهیداتی برای جبران خسارت سیل اتخاذ کرده است

ایرنا شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۴:۱۳
تهران-ایرنا- رییس دفتر رییس جمهوری با ارائه گزارشی از وضعیت مناطق سیلزده شمال کشور، تاکید کرد که مقرر شده لیست کاملی از خسارت ها تهیه شود و دولت تمهیداتی را برای جبران خسارت های ناشی از سیل اخیر اتخاذ کرده است.

به گزارش ایرنا، 'محمود واعظی' بامداد شنبه با انتشار عکس هایی از سیل اخیر در استان های شمالی به ویژه استان گلستان در صفحه اینستاگرام خود نوشت: متأسفانه جاری شدن سیل در استان های شمالی کشور در چند روز گذشته خسارت هایی را به هموطنانمان وارد کرده است. طبق آخرین گزارش هایی که از این مناطق دریافت کرده ام، وضعیت عمده مناطق به غیر از دو منطقه در استان مازندران و گلستان تثبیت شده است.
محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به اینکه 'همه عوامل اجرایی دولت و نیروهای امدادرسان مشغول خدمات رسانی هستند' تاکید کرد: دولت در کنار مردم سیلزده استان های شمالی کشور است. همه عوامل و دستگاه های اجرایی و امدادرسان از ابتدای حادثه سیل و حتی به واسطه هشدارهای هواشناسی پیش از وقوع حادثه مساعی خود را در این خصوص به کار گرفته بودند؛ از این رو با توجه به پیش بینی های هواشناسی و هشدارهای این سازمان درخصوص احتمال جاری شدن سیل، در هر سه استان پیش از حادثه جلسات ستاد بحران برگزار شده بود و قبل از حادثه آمادگی لازم در این زمینه وجود داشت و تا این لحظه نیز همه نیروها با تمام توان و زیر نظر استانداری ها مشغول به کارند.
رئیس دفتر رئیس جمهوری افزود: عمده مشکلات مربوط به قطعی آب و برق و راه های مواصلاتی حل شده است و هم اکنون نیز نیروهای امدادگر و دولتی در تلاشند تا با همه توان در کوتاه ترین مدت مشکلات باقی مانده را برطرف کنند. مقرر شده تا لیست کاملی از خسارت ها تهیه شود. دولت تمهیداتی را برای جبران خسارت ها اتخاذ کرده است. رئیس جمهوری نیز در این زمینه دستورات لازم را صادر کرده است و وزیر کشور نیز وظایف محوله را دنبال می کند و شنبه عازم استان گلستان ...