هشدار آمریکا به اروپا درباره تجارت غیردلاری با ایران

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۶
هشدار آمریکا به اروپا درباره تجارت غیردلاری با ایران
نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران روز پنجشنبه به بانک ها و شرکت های اروپایی درباره هر گونه مبادله با ایران، در شرایط بازاعمال تحریم ها علیه تهران هشدار داد.

به گزارش مشرق، « برایان هوک »، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران روز پنجشنبه به بانک ها و شرکت های اروپایی درباره هر گونه مبادله با ایران ، در شرایط بازاعمال تحریم ها علیه تهران هشدار داد.
«هوک» در یک گفت وگوی تلفنی با گروهی از خبرنگاران به خبر روز گذشته خبرگزاری رویترز درباره مشکلات پیش روی اتحادیه اروپا در راه اندازی کانالی ویژه برای تسهیل مبادلات مالی با ایران اشاره کرد.
 رویترز چهارشنبه گزارش داده بود طرح جدید اتحادیه اروپا برای ادامه تجارت با ایران که برخلاف تحریم های آمریکا انجام می شود، با توجه به اینکه هیچ کشور اتحادیه اروپا میزبانی اجرای این طرح را به دلیل ترس از اقدام های تنبیهی آمریکا نپذیرفت، تقریبا ناکام مانده است.
دیپلمات های اتحادیه اروپا اعلام کردند که قدرت های اصلی اروپا نظیر آلمان، فرانسه و انگلیس پس از آنکه اتریش این طرح را نپذیرفت و آن را تا آستانه فروپاشی برد، فشارهای خود را روی کشور لوگزامبورگ برای میزبانی اجرای این طرح به کار گرفته اند. 


نماینده ویژه دولت آمریکا روز پنجشنبه گفت اینکه کشورهای اروپایی از بیم تحریم های آمریکا از قبول میزبانی کانال ...

[ مشاهده متن کامل هشدار آمریکا به اروپا درباره تجارت غیردلاری با ایران مشرق نیوز ]