آمریکا کره شمالی را تحریم کرد

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۹
آمریکا کره شمالی را تحریم کرد
دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه (۲۴ مرداد) یک فرد و سه شرکت مرتبط با کره شمالی را در فهرست تحریم ها قرار داد.

به گزارش جهان نیوز ، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه (۲۴ مرداد) یک فرد و سه شرکت مرتبط با کره شمالی را در فهرست تحریم ها قرار داد. 
خزانه داری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرده این تحریم ها را به موجب فرمان اجرایی شماره ۱۳۸۱۰ که ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۷ توسط رئیس جمهور آمریکا صادر شده، اعلام کرده است. 
تحریم های جدید، افرادی را هدف گرفته اند که مطابق ادعاها به نیابت از کره شمالی، انتقال محموله های «غیرقانونی» را تسهیل کرده اند.
خزانه داری آمریکا تأکید کرده این تصمیم در راستای «تعهد ادامه دار» این کشور برای جلوگیری از سرازیر شدن منابع مالی به سمت برنامه تسلیحاتی کره شمالی اتخاذ شده است. 
واشنگتن تصریح کرد در نتیجه اقدام امروز، «دارایی ها یا سود حاصل از دارایی های افراد تحریم شده که تحت تملک یا کنترل اشخاص آمریکایی یا در داخل آمریکا هستند بایستی مصادره می شود و افراد آمریکایی از معامله با آنها منع می شوند.»
«استیون منوچین»، وزیر خزانه داری آمریکا گفت: «خزانه داری به اجرای تحریم های موجود علیه کره شمالی ادامه خواهد داد و جلوی فعالیت شرکت ها، بنادر و کشتی ...

[ مشاهده متن کامل آمریکا کره شمالی را تحریم کرد جهان نیوز ]