خالدی، عضو کمیسیون انرژی: هرگونه افزایش قیمت بنزین نیازمند مجوز مجلس است

انتخاب چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۹:۴۳
محمد خالدی عضو کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر اینکه در شرایط فعلی کشور نباید قیمت بنزین افزایش یابد، یکی از ملزومات تغییر در افزایش قیمت بنزین را استانداردسازی خودروها دانست و گفت: خودروهای استاندارد نیستند و زندگی نیز برای مردم گران شده، بنابراین چاره ای برای آن اندیشیده شود.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: هرگونه افزایش قیمت بنزین و حامل های سوخت، بدون مجوز مجلس قابلیت اجرا ندارد و نیازمند مجوز مجلس است.
محمد خالدی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با تسنیم با اشاره به تصمیم اخیر دولت مبنی بر سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، گفت: هرگونه افزایش قیمت بنزین و حامل های سوخت، بدون مجوز مجلس قابلیت اجرا ندارد و نیازمند مجوز مجلس است.
وی با بیان اینکه دولت می بایست در افزایش قیمت بنزین شرایط کشور را بسنجد، اظهار داشت: در حال حاضر 900 هزار میلیارد تومان یارانه پنهان در کشور وجود دارد، به طوری که قیمت یک لیتر آب بیشتر از یک لیتر بنزین است؛ هیچ جای دنیا این طور نیست.
عضو کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر اینکه در شرایط فعلی کشور نباید قیمت بنزین افزایش یابد، یکی از ملزومات تغییر در افزایش قیمت بنزین را استانداردسازی خودروها دانست و افزود: خودروهای استاندارد نیستند و زندگی نیز برای مردم گران شده، بنابراین چاره ای برای آن اندیشیده شود.
خالدی، بنزین را سرمایه ملی کشور دانست که متعلق به همه مردم است و گفت: معتقدم قشر متوسط به پایین از این ثروت ملی کمترین بهره را می برد و وضع موجود قابل قبول نیست، اما باید برای هرگونه تغییر در قیمت بنزین، شرایط اقتصادی کشور نیز مدنظر قرار گیرد.
وی ادامه داد: حرف های قشنگی برای منطقی کردن قیمت بنزین مطرح می شود، اما سؤال بنده این است که آیا حقوق و دستمزدها هم متناسب با تورم و واقعی است؟
عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: شرایط اقتصادی امروز کشور و معیشت مردم در وضع مناسبی نیست و اجازه نمی دهد که قیمت بنزینن را افزایش دهیم؛ ...

سرخط اخبار