۳۵۰ میلیون دلار هزینه اجرای فاز یک توسعه بندر شهید بهشتی

دریافت خبر : یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۵
۳۵۰ میلیون دلار هزینه اجرای فاز یک توسعه بندر شهید بهشتی
وزیر راه و شهرسازی گفت: در فاز نخست توسعه بندر شهید بهشتی چابهار، ظرفیت بندر را از ۲.۵ به ۸.۵ میلیون تن رسانده ایم و تاکنون نیز بیش از ۳۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی در حاشیه افتتاح فاز نخست بندر شهیدبهشتی چابهار در جمع خبرنگاران گفت: امروز اتفاق بسیار بزرگی در چابهار در جنوب شرقی ترین نقطه کشور رخ داده است که ما افتتاح فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار را با ظرفیت ۸.۵ میلیون تن داریم.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: افتتاح فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار؛ دروازه ملل و مسیری به سمت شبه قاره هند و سایر کشورهای پیرامون دریای عمان و آغاز یک کریدوری به سمت شمال است که می تواند جنوب را به شمال و کشورهای پیرامون شمال ایران همچون روسیه، چین و آسیای میانه و اروپا وصل کند.
عضو کابینه دولت دوازدهم با تاکید بر این مطلب که افتتاح فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار یک اتفاق بسیار بزرگی برای اقتصاد ایران به شکل ملی و منطقه ای است، گفت: شهر چابهار شهر بسیار کوچکی است و با این اتفاق قطعا در چند سال آینده این شهر به قطب بزرگ تجاری ایران تبدیل خواهد شد. همچنانکه اگر بندرعباس امروز را با ۳ دهه پیش آن مقایسه کنید رشد چندین برابری داشته است قطعا چابهار نیز در آینده یکی از قطب های جاذب جمعیت خواهد ...

[ مشاهده متن کامل ۳۵۰ میلیون دلار هزینه اجرای فاز یک توسعه بندر شهید بهشتی خبرگزاری مهر ]