کتاب و کتاب خوانی باید در خانواده ها نهادینه شود

دریافت خبر : سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۳:۷
کتاب و کتاب خوانی باید در خانواده ها نهادینه شود
امام جمعه کرمانشاه، با تأکید بر رواج مطالعه در میان خانواده ها، گفت: آهنگ پرداختن به مطالعه در جامعه کند شده است باید با برنامه ریزی مناسب این آهنگ را تندتر کرده و فرهنگ مطالعه را در جامعه نهادینه کنیم.

به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمانشاه، آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، با اشاره به ا رزش و اهمیت رواج مطالعه در میان خانواده ها به عنوان کار فرهنگی ارزشمند و اثرگذار، گفت: شناخت نیازهای جامعه و نسل جوان در حوزه تهیه کتاب، امری ضروری و لازم است.
وی اظهار کرد: ابتدا باید دید جامعه به چه چیزی نیاز دارد و در مورد آن نیازها کتاب تولید کرد، چرا که اگر درد شناخته شود درمان آن راحت تر خواهد بود.
امام جمعه کرمانشاه، اظهار کرد: متاسفانه با پیشرفت تکنولوژی و رواج استفاده از ابزارهای ارتباط جمعی، آهنگ پرداختن به مطالعه در جامعه کند شده است و باید با برنامه ریزی مناسب این آهنگ را تندتر کرد و فرهنگ مطالعه را در جامعه نهادینه کنیم.
وی ابراز کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در رابطه با توسعه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در بین قشر جوان و چنین فشار مضاعف هجمه های فرهنگی که امروز به کشورمان تحمیل می شود، مسئولان فرهنگی کشوری و استانی باید برنامه های ویژه بیشتری برای توسعه این هم به کار گیرند.
پایان پیام/ 81

[ مشاهده متن کامل کتاب و کتاب خوانی باید در خانواده ها نهادینه شود شبستان ]

آخرین اخبار شبستان