نحوه برگزاری لیگ برتر بسکتبال تغییر نمی کند

ایرنا شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰
تهران- ایرنا- ورژ آبکاریان که اکنون مدیریت کمیته مسابقات و داوران فدراسیون بسکتبال را برعهده دارد علیرغم انتقادهای زیاد به نحوه برگزاری رقابت های لیگ برتر اعلام کرد که برنامه مسابقات در نیم فصل دوم تغییری نمی کند.

رئیس کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال امروز شنبه در گفت و گو با ایرنا، درباره احتمال تغییر در نحوه برگزاری مسابقات لیگ برتر در نیم فصل دوم اظهار کرد: هیچ برنامه ای برای تغییر شکل مسابقات نداریم و به همین صورت لیگ ادامه پیدا می کند و هر هفته یک مسابقه برگزار می شود.
آبکاریان با اشاره به تاثیر رقابت های باشگاه های غرب آسیا، باشگاه های جهان و پنجره ششم انتخابی جام جهانی بر لیگ بیان کرد: تمام برنامه ریزی های مسابقات لیگ با توجه به رقابت های بین المللی پیش رو انجام شده و تلاش ما این است که بتوانیم لیگ را طبق هدفی که از قبل داشتیم به پایان برسانیم.
او افزود: باید لیگ را پیش از شروع ماه مبارک رمضان به پایان برسانیم و خوشبختانه برنامه ریزی های لازم برای این کار صورت گرفته است.
رئیس کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال در پاسخ به این سوال که کدام تیم ها راهی باشگاه های غرب آسیا می شوند؟ تصریح کرد: شهرداری تبریز و مهرام تهران که دو تیم اول فصل قبل بودند سهمیه گرفتند اما امسال در لیگ حضور ندارند. اعلام آمادگی برای حضور در این تورنمنت نیز نکرده اند برهمین اساس فدراسیون به تیم هایی که می توانند با قدرت راهی مسابقات شوند نامه زده و وضعیتشان را پرسیده است.
آبکاریان ادامه داد: شیمیدر، نفت آبادان و پتروشیمی تیم هایی هستند که ما با آنها نامه نگاری کرده ایم. البته مسوولان پتروشیمی گفته اند که نامه بدست آنها نرسیده اما دو تیم از این سه تیم راهی مسابقات می شوند و البته باید ببینیم تصمیم خودشان چیست. به هر حال شرایط اقتصادی برنامه ریزی را برای تیم ها دشوار کرده است.
او در پاسخ به این سوال که آیا ماجرای محرومیت تماشاگران آبادانی صحت دارد؟ بیان کرد: ...

سرخط اخبار