اصلاح طلبان چه مواقعی موافق و یا مخالف «ورود زنان به استادیوم» می شوند؟

مشرق نیوز پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۶
مروری بر رسانه های جریان اصلاحات نشان می دهد آن ها در دهه های ۸۰ و ۹۰، دو سیاست کاملاً متفاوت را نسبت به حضور بانوان در استادیوم، اتخاذ کرده اند.

به گزارش مشرق ، یکی از آفت هایی که می تواند هر جامعه ای را تهدید کند این است که مسائل مبتلابه آن جامعه، به جای قرار گرفتن در مسیر کارشناسی، تبدیل به ابرازهایی برای مناقشات سیاسی و کشمکش های رسانه ای شود. چنین حالتی، علاوه بر اثرات مخرّبی که بر افکار عمومی دارد، به لاینحل ماندن آن مسائل منجر می شود.
بیشتر بخوانید:
حضور زنان در استادیوم های ورزشی از جمله مسائلی است که جامعه ایرانی به خاطر ارزش های حاکم بر آن، از جمله اهمیت حفظ کرامت بانوان، همواره در حال دست وپنجه نرم کردن با آن است.
در این میان متأسفانه بخشی از رسانه ها و جریان های سیاسی، به جای تلاش برای قرار گرفتن این موضوع در مجرای صحیح و کارشناسی، همواره آن را در راستای مقاصد سیاسی خود به کار گرفته اند.
مروری بر رسانه های جریان اصلاحات نشان می دهد که آن ها در دهه های ۸۰ و ۹۰، دو سیاست کاملاً متفاوت را نسبت به حضور بانوان در استادیوم، اتخاذ کرده اند.
اوایل روی کار آمدن دولت نهم، وقتی رئیس جمهور به رئیس سازمان تربیت بدنی دستور داد تا زمینه های ورود زنان به استادیوم های فوتبال را فراهم کند، برخی رسانه های اصلاح طلب و چهره های این جریان سیاسی، ساز مخالف کوک کردند.
روزنامه آفتاب یزد در صفحه نخست خود در تاریخ ۷ اردیبهشت ۹۴؛ یعنی چند روز پس از دستور احمدی نژاد، تیتر یک خود را به مخالفت با این موضوع اختصاص می دهد و در سرمقاله خود می نویسد: «... بعضی ایرادهای شکلی بر این دستور می بینیم که احتمالا در ذهن عده ای از مخاطبان روزنامه نیز وجود دارد، یکی از این ایرادها، میزان اولویت این دستور می باشد... بدون اغراق می توان گفت کم اهمیت ترین خواسته اصلاح طلبان نیز در مقایسه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار