سیلی دردناک ماهاتیر محمد به حکام عربی

نسیم آنلاین شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۹:۵۹
نخست وزیر مالزی از عدم صدور روادید برای ورزشکاران رژیم صهیونیستی در رقابت های جهانی پارا شنا ۲۰۱۹ در کشورش حمایت کرد که با این کار سیلی قوی و دردناکی به عادی سازان عرب با رژیم اشغالگر اسرائیل زد.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «عبدالباری عطوان» تحلیلگر مطرح جهان عرب در سرمقاله روزنامه فرامنطقه ای «رای الیوم» نوشت: «ماهاتیر محمد» نخست وزیر مالزی سیلی قوی و دردناکی به عادی سازان عرب با رژیم اشغالگر اسرائیل در روز جمعه زد، آن هم زمانی که موافقت کشورش به اعطای روادید به ورزشکاران اسرائیلی برای ورود( به مالزی) جهت مشارکت در رقابت های جهانی پارا شنا را رد کرد؛ مسابقه ای که قرار است مالزی در ماه ژوئیه آینده آن را میزبانی کند.
آقای ماهاتیر در موضع خود جدی بود و هرگز تسلیم فشارهای اسرائیل و جامعه جهانی نشده است. او دقیقا گفت: «ما ورود اسرائیلی ها به کشورمان را قبول نمی کنیم. اگر کمیته بین المللی می خواهد حق میزبانی( از ما) را بگیرد پس این کار را بکند.»
این موضع شرافتمندانه و اصولی مردی که مالزی را در صف قدرت های اقتصادی جهان قرار داده است، در زمانی اعلام شد که کشورهای عربی هر دو لنگه درها و پنجره های خود را روی مسئولان و تیم های ورزشی اسرائیلی برای ورود به کشورهایشان باز می کنند و سرود اسرائیل را پخش و پرچم این رژیم اشغالگر را نصب می کنند.
آقای ماهاتیر، مالزی را به جایگاه واقعی رساند؛ برای این که او به عدالت انسانی ایمان دارد، جانب ارزش های اسلامی را می گیرد و هرگز بر سر آنها چانه زنی نمی کند. او در حالی که در اوج قدرت بود حکومتداری را ترک کرد و تنها در زمانی که فساد بر آن حاکم شد و جانشینش به ابزاری در دستان برخی حکام فاسد عرب بدل شد، بار دیگر بازگشت که این بازگشت او به اراده گسترده مردمی و از طریق صندوق های رای انجام شد نه از طریق کودتای نظامی یا حتی انقلاب خیابانی.
کشورهای عربی، که از ...

سرخط اخبار