همایش روز جهانی دیابت در مشهد برگزار شد

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۴
همایش روز جهانی دیابت در مشهد برگزار شد
اقتصاد ایران: مشهد- ایرنا- همایش روز جهانی دیابت روز چهارشنبه با حضور جمعی از بیماران دیابتی و خانواده های آنان در فرهنگ سرای ترافیک مشهد برگزار شد.

مدیر درمان و آموزش بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان در این همایش گفت: دیابت و خانواده شعار امسال روز جهانی دیابت نامگذاری شده است.
دکتر فرهاد رجب پور افزود: بروز بیماری دیابت در یک فرد اثرات مختلف از نظر روانی، اجتماعی و اقتصادی برای دیگر اعضای خانواده در بردارد.
وی اظهار داشت: از سوی دیگر حمایت های خانواده در پیشگیری از عوارض، کنترل و درمان دیابت از اهمیت بسزایی برخوردار است.
وی گفت: هم اکنون در هر 10 ثانیه 2 نفر در جهان به بیماری دیابت مبتلا می شوند و این بیماری روند رو به رشد دارد لذا پیشگیری و کنترل دیابت در بین افراد جامعه با توجه به کم تحرکی و چاقی آنان یک اولویت است.
رجب پور افزود: اجرای برنامه های مختلف آموزشی برای پیشگیری و کنترل عوارض دیابت و اقدامات حمایتی کمک به درمان مبتلایان به این بیماری از برنامه های بنیاد پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان است.
همایش مزبور که به همت بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان برگزار شد با اجرای برنامه های متنوع از جمله تئائر کودکان دیابتی، جشنواره غذای سالم، درخت آرزو ها و ایستگاه غربالگری دیابت همراه بود.
14 ...

[ مشاهده متن کامل همایش روز جهانی دیابت در مشهد برگزار شد اکو نیوز ]