رتبه ۱۴۳ امید به زندگی در دنیا و مرگ یک دهم نوزادان پیش از انقلاب اسلامی

دریافت خبر : پنج شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۲
رتبه ۱۴۳ امید به زندگی در دنیا و مرگ یک دهم نوزادان پیش از انقلاب اسلامی
رتبه ۱۴۳ امید به زندگی در دنیا، واردات ۷۵ درصدی دارو، مرگ یک دهم نوزادان گوشه ای از وضعیت بهداشت و سلامت کشور در دوره پهلوی است.

گروه سیاسی خبرگزاری فارس ـ اگر انقلاب اسلامی جز پایان دادن به چند هزار سال رژیم اختناق و حکومت فردی پادشاه، هیچ فایده دیگری برای ملت ایران نداشت، جا داشت تا قرن ها شکرگذار پیروزی انقلاب باشیم.  اگر انقلاب جز قطع دست استعمارگران و پایان دادن به حاکمیت بیگانگان بر ایران، هیچ کار دیگری نکرده بود، این حجم عظیم فداکاری ها و ایثارهایی که برای تحقق انقلاب صورت گرفت، ارزشش را داشت.  اگر انقلاب اسلامی هیچ کاری نکرده بود مگر آنکه شاهی بی سواد و شدیداً فاسد و شهوت ران، دزد و غارتگر اموال مردم، شکنجه گر و ظالم را کنار بزند و رهبری دانشمند، منزه، با تقوا، شجاع و زاهد را جایگزین آن کند، افتخاری جاودانه را رقم زده بود.  اگر نظام اسلامی در چهل سال گذشته زیر رگبار توطئه ها و نقشه های شیطانی بی پایان دشمنان سلطه جو، فقط توانسته باشد، استقلال و آزادی ایران را حفظ کرده باشد و در این مدت هیچ پیشرفتی هم در کشور رخ نداده باشد، باز هم یک معجزه بزرگ است.
اما انقلاب در این چهل سال در عمل چه کرد؟ هم به حکومت دیکتاتوری پایان داد، هم دست استعمار از کشور قطع کرد، هم برجسته ترین شخصیت علمی، مدی ...

[ مشاهده متن کامل رتبه ۱۴۳ امید به زندگی در دنیا و مرگ یک دهم نوزادان پیش از انقلاب اسلامی فارس نیوز ]

آخرین اخبار سیاسی