عمده انتقال ایدز از طرق غیرجنسی است/ اصرار بر آموزشهای جنسی فراگیر با هدف قبح زدایی از روابط نامشروع انجام می شود

دریافت خبر : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۳
کارشناس زن و خانواده گفت: اعتیاد تزریقی 66 درصد، روابط جنسی کنترل نشده 19 درصد، انتقال مادر به کودک 5/1 درصد و انتقال از طرق نامشخص مثل دندانپزشکی و یا ابزار آرایشگاهی بقیه آمار عوامل انتقال ایدز در ایران را تشکیل می دهند.

گروه اجتماعی خبرگزاری فارس : مهری طالبی، کارشناس زن و خانواده و مسئول میز زنان معاونت فرهنگی سپاه و دارای مدرک مطالعات زن خانواده در گفت وگوی تفصیلی با خبرنگار زنان و جوانان خبرگزاری فارس به تحلیل علل ارائه انتشار آمار غلط در حوزه ایدز پرداخت.
*فارس: حرف هایی که امروز در مورد به رسمیت شناختن کارگر جنسی در جامعه زده می شود اساسا به دنبال چه هدفی است؟ آیا پذیرفتن این موضوعی کمکی به حل مسئله ایدز می کند؟
برخی به بهانه مبارزه با ایدز به دنبال قبح زدایی از عمل غیراخلاقی و قبیح زنا و اشاعه فحشا هستند. همین دیدگاه در مورد اعتیاد نیز با انگ زدایی در پی رفع ایدز بود. حرف هایی که امروز مبنی بر تابوشکنی و انگ زدایی از تن فروشان مطرح می شود زمانی برای انگ زدایی از معتادان مطرح بود و گفته می شد معتاد صرفا بیمار است نه مجرم.
امروز شاهدیم پس از سالیان صرف بودجه های هنگفت در این مسیر به گفته همین مسئولان نه تنها آمار ابتلا به ایدز کم نشده بلکه روز به روز به همراه آمار اعتیاد رو به افزایش است.
سوال این است که برداشتن انگ معتاد ازمصرف کنندگان مواد مخدر و بیمار خواندن معتادین به بهانه ...

[ مشاهده متن کامل عمده انتقال ایدز از طرق غیرجنسی است/ اصرار بر آموزشهای جنسی فراگیر با هدف قبح زدایی از روابط نامشروع انجام می شود فارس نیوز ]

آخرین اخبار فارس نیوز