ثبات بازار نفت در گرو اقتدار اوپک و سیاست زدایی از بازار نفت

دریافت خبر : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۴
ثبات بازار نفت در گرو اقتدار اوپک و سیاست زدایی از بازار نفت
زنگنه بر استقلال اوپک، لزوم حفظ امنیت تولیدکننده و مصرف کننده در بازار نفت و سیاست زدایی از این سازمان به منظور ثبات بازار تاکید کرد.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شانا، بیژن زنگنه، امروز (چهارشنبه ۳۰ خردادماه) در هفتمین سمینار بین المللی اوپک در نشستی با عنوان «همکاری انرژی»، عنوان کرد: موضوع این سمینار بسیار مهم است چراکه با تازه ترین چالش هایی ارتباط دارد که بازار نفت با آن مواجه است. ایران به عنوان یکی از اعضای بنیانگذار اوپک در طول تاریخ این سازمان، همواره به حفظ منافع کشورهای تولیدکننده و مصرف کننده و همچنین ارتقای ثبات بازار نفت باور داشته و به آن پایبند بوده است.
وی با بیان این که ثبات بازار نفت مستلزم همکاری میان طرف های ذی نفع بازار از جمله تولیدکنندگان و همچنین مصرف کنندگان است، افزود: لازم است توجه را به نقش کلیدی و سازنده همکاری میان تولیدکنندگان نفت عضو و غیر عضو اوپک در قالب «توافق جهانی کاهش تولید نفت» جلب کنم. این توافق ثبات را به بازار نفت آورد و به رشد اقتصاد جهانی کمک کرد.
زنگنه گفت: از دید من، قیمت نفت در جایی مطلوب است که یک توازن حساس میان سه عنصر بنیادین «تضمین سرمایه گذاری آینده در کشورهای تولیدکننده نفت»، «تضمین عرضه به موقع و کافی نفت برای تأمین تقاضا» ...

[ مشاهده متن کامل ثبات بازار نفت در گرو اقتدار اوپک و سیاست زدایی از بازار نفت نسیم آنلاین ]

آخرین اخبار نسیم آنلاین