رسیدگی به پرونده ۲۰ شرکت پیش فروش خودرو با ۵ هزار و ۱۰۰ شاکی

جام جم آنلاین شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۷
دادستان تهران آمار پرونده های در حال رسیدگی با موضوع پیش فروش خودرو در داد­سرای تهران را در مجموع بیست فقره با ۵ هزار و ۱۰۰ شاکی و مطالبات دو هزار میلیارد تومانی اعلام کرد.

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، نشست بررسی وضعیت پرونده های پیش ­فروش خودرو با حضور تعدادی از معاونان دادستان، بازپرسان نواحی مختلف دادسرای تهران، مدیران برخی شرکت های خودروسازی و نمایندگان دستگاه های ذی ربط، روز چهارشنبه (۱۳۹۷/۱۰/۱۹) به ریاست دکتر جعفری دولت آبادی برگزار شد.
پیچیدگی تحقیقات و مراجعات مکرر شکات از موانع رسیدگی به پرونده­های پیش فروش خودرو است
دادستان تهران با اشاره به نارضایتی مردم از وضعیت پیش­فروش خودرو، شاخصه های پرونده هایی از این دست در قوه قضاییه را در چهار محور مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: اولا تعداد شکات این پرونده ها زیاد و رو به تزاید است؛ ثانیا در این پرونده ­ها، وقتی سلب اعتماد از اقدام شرکت های فروشنده خودرو صورت گرفت، مراجعه شکات به قوه قضاییه شدت می گیرد؛ ثالثا سود زیادی برای متهمان حاصل شده است؛ و نکته آخر، سخت شدن روند رسیدگی به این پروند ها کمبود دارایی و اموال متهمان، و پیچیدگی و طولانی شدن تحقیقات به سبب مراجعات مکرر شکات است.
وی با اشاره به نمونه های متعدد از این پرونده ها در استان های مختلف مربوط به تعاونی های مسکن، موسسات اعتباری، مضاربه ها و نظایر آن، گفت: هر چند وقت یکبار موضوعی طرح و هزاران نفر گرفتار می شوند؛ مطالبات از دستگاه قضایی افزایش می یابد و متاسفانه برخی پرونده ها نیز به سرانجام خوبی نمی رسد.
عباس جعفری دولت آبادی یکی از انواع پرونده هایی که اخیراً در دادسرای تهران مفتوح شده را پیش ­فروش خودرو از سوی شرکت های خصوصی عنوان کرد و از مفتوح شدن بیست پرونده قضایی در این رابطه خبر داد.
دادستان تهران شرکت های لیزینگ و شرکت هایی که پیش فروش خودرو انجام می دهند را از ...

سرخط اخبار