کلان داده؛ استخدام به سبک قرن ۲۱

تجارت نیوز یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۷:۲
یافتن استعداد های درست با کلان داده

تمامی شرکت ها در دنیا تلاش می کنند همواره بهترین نیرو ها را استخدام کنند. می دانیم یک فرهنگ سازمانی خوب برای جذب و نگهداری استعداد ها ضروری است؛ اما قضیه فقط به جذب افراد خلاصه نمی شود. در یک شرایط ایده آل که درصد بیکاری پایین است و در نتیجه رقابت زیادی بین شرکت ها برای استخدام بهترین ها وجود دارد، همه افرادی که در جایی استخدام می شوند، یا دنبال موقعیت بهتر هستند یا حداقل به این فکر می کنند که آیا موقعیت های شغلی بهتری نیز می توانند داشته باشند یا نه. کلان داده در این شرایط می تواند شرایط را تغییر دهد.
مطالعه بیشتر:
کلان داده چیست و چه تاثیری در تجارت دارد؟
در این شرایط برای شرکت ها مهم است که بتوانند علاوه بر جذب استعداد های خوب، آن ها را در شرکت نگه دارند. تغییر شغل کارمندان می تواند به دلایل مختلف رخ دهد. مجموع این دلایل میزان رضایت شغلی را تعیین می کنند. میزان رضایت شغلی هم علاوه بر اینکه تابع حقوق، مزایا و حس مفید بودن است، به رابطه کارمندان با مدیر یا مدیران نیز باز می گردد.
بررسی رضایت شغلی با کلان داده
یکی از مهم ترین ابزارها برای بررسی میزان رضایت شغلی کارمندان استفاده از کلان داده (Big Data) است. کلان داده همچنین کمک می کند که بتوانید از روی عملکرد فعلی کارمندان خود و شرایط استخدامی آن ها، ارتباطی بین کارایی و مشخصات استخدامی افراد پیدا کنید. در این حالت این امکان به وجود می آید که در استخدام ها بعدی بهترین ها را برگزینید. بگذارید قضیه را بیشتر باز کنیم.
یافتن استعداد های درست با کلان داده
شفافیت و شفاف سازی هر روزه در فرآیند های استخدامی ارزش بیشتری پیدا می کنند. شرکت ها می خواهند مطمئن شوند ...

سرخط اخبار