دولت برای پرداخت یارانه های نقدی قانون را زیر پا گذاشته است

خبرگزاری تسنیم چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۶
رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها به سخنان اخیر نوبخت مبنی بر برداشت سالانه ۱۲ تا ۱۳ هزار میلیارد تومان از خزانه برای پرداخت یارانه ها واکنش نشان داد و گفت: این کار دولت خلاف قانون بوده است.

- اخبار استانها -
جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با اشاره به سخنان اخیر نوبخت که به برداشت سالانه 12 تا 13 هزار میلیارد تومان از خزانه کشور برای پرداخت یارانه های نقدی اذعان کرده است اظهار داشت: این کار تنها با مجوز مجلس امکان پذیر است، بنابراین دولت خلاف قانون عمل کرده است.
رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها موضوع برداشت از خزانه مملکت برای پرداخت یارانه های 45 هزار تومانی توسط دولت را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: طبق قانون دولت به هیچ عنوان حق برداشت از خزانه کشور برای هزینه کرد در امور خارج از بودجه را ندارد.
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأیید مجلس و وجود مصوبه قانونی برای دست بردن در خزانه کشور را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: ای کاش در تمام سال هایی که دولت برای پرداخت یارانه های نقدی به خزانه مملکت چشم داشت، برای اجرای صحیح قانون هدفمندی یارانه ها هم فکری می کرد.
عضو کمیسیون عمران مجلس: دولت 70 هزار میلیارد تومان یارانه بافت فرسوده را پرداخت نکرد
نوبخت خبر داد: برداشت 12 هزار میلیارد تومانی از خزانه برای پرداخت یارانه در سالهای گذشته
هفته آینده؛ قرائت گزارش تخلفات سازمان هدفمندی یارانه ها در مجلس
نماینده مردم رشت در مجلس برداشت درآمدهای ناشی از اجرای هدفمندسازی یارانه ها که در شرکت هایی نظیر نفت و گاز و غیره انباشت شده است را متذکر شد و ابراز داشت: متأسفانه دولت در سالهای اخیر، هیچ برنامه ای برای استفاده از درآمدهای ناشی از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها نداشته است.
کوچکی نژاد با انتقاد از سیاست یک بام و دو هوای دولت در پرداخت حقوق های نجومی از یک طرف ...

سرخط اخبار