علت 40 درصد تصادفات جاده ای مشخص شد

دریافت خبر : پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۰
علت 40 درصد تصادفات جاده ای مشخص شد
رئیس پلیس راه کشور با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از تصادفات جاده ای کشور بر اثر خستگی و خواب آلودگی است گفت: این آمار در استان سمنان به ۶۰ درصد می رسد.

به گزارش مشرق، سردار محمدحسین حمیدی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طرح تابستانه چند روزی است که در سراسر کشور شروع شده است افزود: طرح تابستانه پلیس راه کشور تا پایان شهریورماه ادامه دارد.
وی با بیان اینکه تابستان زمان اوج سفرهاست و استان سمنان که در مسیر کریدور شرق به غرب کشور قرار دارد تردد زیادی در این منطقه برقرار است افزود: بازدید و سرکشی از جاده های استان سمنان و نظارت بر فعالیت پلیس راه در این منطقه در دستور کار قرار دارد.
ببینید عکس/ تصادف مرگبار پیکان
رئیس پلیس راه استان سمنان با اشاره به اینکه ارائه خدمات به مردم و حفظ امنیت آن ها مهم ترین رویکرد پلیس راه است خاطرنشان کرد: برنامه های متنوعی برای کاهش آمار تصادفات اجرایی شده است.
وی با بیان اینکه نرخ کشوری در حوزه تصادفاتی که براثر خستگی و خواب آلودگی رخ می دهد 38 تا 40 درصد است اعلام کرد: این در حالی است که نرخ تصادفات در این بخش در استان سمنان تا 60 درصد نیز می رسد.
حمیدی با تأکید بر اینکه در بخش زیرساختی باید نسبت به راه اندازی توقفگاه در مسیرهای مواصلاتی استان سمنان اقدام کرد یادآور شد: آموزش برای استراح ...

[ مشاهده متن کامل علت 40 درصد تصادفات جاده ای مشخص شد مشرق نیوز ]