آنکارا: ترامپ می خواهد بر قتل «خاشقجی» سرپوش بگذارد

دریافت خبر : چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۷
نائب رئیس حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه با «خنده دار» توصیف کردن سخنان رئیس جمهوری آمریکا درباره قتل فجیع منتقد ریاض تصریح کرد: ترامپ می خواهد بر قتل «خاشقجی» سرپوش بگذارد.

به گزارش مشرق به نقل از «یو اِس اِی تودی»، « نعمان کورتلموش » (Numan Kurtulmus) نائب رئیس حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه امروز چهارشنبه با انتقاد از سخنان شب گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره ولیعهد عربستان و عدم ارتباط بن سلمان با قتل فجیع جمال خاشقجی منتقد ریاض در کنسولگری این کشور در استانبول اعلام کرد: تلاش ترامپ در راستای چشم پوشی از این قتل است و سخنان وی درباره این حادثه خنده دار است.
نائب رئیس حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه در این خصوص گفت: هدف ترامپ حفظ روابط این کشور با عربستان است. سازمان سیا که حتی از رنگ گربه داخل باغ مرتبط با کنسولگری عربستان در استانبول آگاه است، چطور نمی داند که چه کسی دستور این قتل را داده است؟
وی در ادامه تأکید کرد: این نحوه برخورد آمریکا با حادثه مذکور، برای افکار عمومی این کشور و یا حتی برای افکار عمومی جهان معتبر نخواهد بود.
خاشقجی روز ۲ اکتبر بعد از ورود به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول به قتل رسید. اما تاکنون جسد وی پیدا نشده و ریاض نیز با امتناع از معرفی افرادی که دستور قتل را صادر کرده اند، از همکاری در ...

[ مشاهده متن کامل آنکارا: ترامپ می خواهد بر قتل «خاشقجی» سرپوش بگذارد مشرق نیوز ]