نیازمند مرجع هماهنگ کننده میان دستگاه قضایی و نهادهای پذیرنده احکام جایگزین حبس هستیم

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۹:۲۶
نیازمند مرجع هماهنگ کننده میان دستگاه قضایی و نهادهای پذیرنده احکام جایگزین حبس هستیم
خبرگزاری شبستان: رییس شعبه ۱۲۴ کیفری اصفهان با اشاره به اینکه حکم زندان در میان احکام فقهی و شرعی ما تعریف نشده است، گفت: نیازمند مرجع هماهنگ کننده میان دستگاه قضایی و نهادهای پذیرنده احکام جایگزین حبس هستیم.

مجید مولوی، رییس شعبه 124 کیفری اصفهان در گفتگو با خبرنگار سیاسی قضایی خبرگزاری شبستان در مورد احکام جایگزین حبس و اثرات آن گفت: مجازات زندان با توجه به زمینه فقهی و مذهبی جزو ساختار ما نیست، در حقیقت موضوع زندان در دنیا خارج از فرهنگ ماست و در مقررات شرعی و قانونی زندان خیلی در جای خاصی دیده نشده است.
رییس شعبه 124 کیفری اصفهان اظهار کرد: کشورهایی که از تاریخ های گذشته مجازات زندان داشته اند اکنون بیشتر از ما به مجازات های جایگزین روی آوردند و این موضوع نشان می دهد که زندان جای مناسبی برای اصلاح نیست و آثار و نتایج مورد نظر ما را زندان فراهم نمی کند.
مولوی اظهار کرد: در کشور ما نیز پیش بینی شده است که برای یک سری از مجازات های حبس بخصوص حبس های کوتاه مدت از مجازات های جایگزین استفاده شود. بعضا مجازات هایی در نظر گرفته شود که در آن اصلاح و یا امور و خدمات عام المنفعه وجود دارد تا جایی که فرد مجرم گرفتار فضای بسته پشت میله های زندان نباشد.
این قاضی شعبه کیفری اصفهان یادآور شد: بنده معتقدم تا جایی که امکان دارد راهکارهای قانونی را که مشخص شده است، اعمال کنند و در آماری که از زندان ...

[ مشاهده متن کامل نیازمند مرجع هماهنگ کننده میان دستگاه قضایی و نهادهای پذیرنده احکام جایگزین حبس هستیم شبستان ]

آخرین اخبار شبستان