75 کیلومتر آتش بُر در شهرستان جهرم ایجاد شد

ایرنا پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۶
شیراز-ایرنا-رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جهرم گفت: 75 کیلومتر آتش بُر در محدوده ای 250 هکتاری از عرصه های منابع طبیعی این شهرستان ایجاد شده است.

علیرضا عرب شیبانی، پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این آتش بُر در محدوده جنگل کاری منطقه 'چم سبز و سیستان' شهرستان جهرم که از تراکم پوشش بسیار غنی گیاهان مرتعی برخوردار است و همچنین به دلیل اهمیت مراقبت از این طرح جنگل کاری، احداث شده است.
وی بیان کرد: مبادرت به ایجاد این آتش بُر با توجه به فرارسیدن فصل گرما و احتمال افزایش آتش سوزی ها در عرصه های جنگلی و مرتعی این شهرستان و با هدف اعمال تدابیر و اقدام پیشگیرانه از آتش سوزی های احتمالی صورت گرفته است.
عرب شیبانی ادامه داد: بر اساس پایش های صورت گرفته در حال حاضر مناطق کوه گرم (حد فاصل دوراهی گلدامچه تا لرد خزان)، کوه بلند البرز (حد فاصل خرم آباد تا گلوبراق)، کوه سور، کوه سپیدار، روستاهای کوشکسار و آرجویه، کرفت و آبسرد بخش خفر، چهار طاق سیمکان، گرمشت و منطقه کوشک سرتنگ سیمکان این شهرستان به عنوان مناطق بحرانی شناسایی شده و اقدامات لازم برای پیشگیری از آتش سوزی در این مناطق اندیشیده شده است.
او گفت: اقدامات پیشگیرانه برای کنترل و مهار آتش سوزی ها یکی از راه حل های در نظر گرفته شده برای کاهش حریق در سطح عرصه های منابع طبیعی است و امیدواریم با ایجاد آتش بُر در سایر مناطق بحرانی این شهرستان بتوانیم ضمن پایین آوردن زمان مهار حریق، شاهد کاهش سطح و تعداد وقوع آتش سوزی ها در عرصه های طبیعی باشیم.
عرب شیبانی اظهار داشت: نشست ها و هماهنگی لازم نیز با دستگاه های ذی ربط برگزار شده و همچنین تبلیغات محیطی و اطلاع رسانی های گسترده با رویکرد ترویج فرهنگ نگهداری از درختان و حفاظت از جنگل ها در این شهرستان انجام شده است.
وی، همچنین از مردم خواست هنگام حضور در تفرجگاه ها و عرصه های ...

سرخط اخبار