توسعه اینترنت ۵G سلامتی انسان را تهدید می کند؟

دریافت خبر : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۶:۶
دانشمندان بسیاری در جهان به تازگی برگ جدیدی از توسعه نسل پنجم اینترنت همراه را رو کرده اند و آن نیز خطراتی است که برای سلامتی انسان و حیوانات بوجود می آورد.

آفتاب نیوز :
در یک سال اخیر تلاش اپراتورهای مخابراتی و غول های تکنولوژی برای توسعه فناوری شبکه اینترنت ۵G شدت گرفته و هریک از آنها در تلاشند تا با همکاری شرکت های مخابراتی مناطق مختلف جهان وارد همکاری و مذاکره شوند.
این در حالیست که به تازگی گزارش های متعددی از سوی جامعه بین المللی و دانشمندان فعال در حوزه فناوری منتشر شده است که با تشریح دقیق جزییات و علت به بررسی معایب و مضرات راه اندازی نسل پنجم اینترنت همراه پرداخته اند.
در این گزارش آنها خاطرنشان کرده اند که تکنولوژی ۵G از بخشی از طیف رادیویی به نام امواج میلیمتری استفاده می کند که این امواج ویژگی های منحصربفردی دارند که یکی از آنها فرکانس بالای آنهاست. این امواج به منظور انتقال اطلاعات با حجم بالا و سرعتی بسیار زیاد، باید فرکانس بالایی نیز داشته باشند. اما این در حالی است که این نوع از امواج یکپارچگی خود را در فاصله های طولانی از دست داده و از اجسام جامد به خوبی عبور نمی کنند. به همین خاطر برای جبران برد کوتاه و طول موج پایین این امواج میلیمتری، بر روی تمامی دستگاه های الکترونیکی و ابزارهای موردنظر حتی چراغ های راهنمایی ...

[ مشاهده متن کامل توسعه اینترنت ۵G سلامتی انسان را تهدید می کند؟ آفتاب نیوز ]

آخرین اخبار علمی