حکایت تلخ صادرات صنایع دستی ایران به اروپا با گونی، کارتن موز و روزنامه

نسیم آنلاین شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۳
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان کردستان به تشریح ترویج بسته بندی در میان هنرمندان صنایع دستی پرداخت و گفت: امیدواریم دیگر شاهد فروش و صادرات محصولات صنایع دستی در داخل گونی، کارتن موز و به صورت روزنامه پیچ نباشیم.

- اخبار اجتماعی -
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ساعد اسعد پناه - معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان کردستان اظهار داشت: صادرات فله ای اقلام صنایع دستی کردستان به کشورهای همسایه و برخی کشورهای اروپایی، هم اعتبار صنایع دستی ما را زیر سوال می برد و هم باعث پایین آمدن فروش داخلی و خارجی خواهد شد.
نوعی گرانی عجیب در یک خیابان پایتخت/ارزانترشدن صنایع دستی به یک شرط
جزئیات طرح "هتل های میراثی ایران" با استفاده از تجربه پرتغالی ها
وی گفت: بسته بندی یکی از ارکان تجاری سازی محسوب می شود که درصورت برخورداری از زیبایی ظاهری و کیفیت مطلوب می تواند به عنوان ارزش افزوده کالاهای صنایع دستی به شمار برود.
اسعد پناه بیان کرد: لزوم تطابق بسته بندی با فرهنگ و هنر بومی جامعه مبدا در راستای بهبود ارائه محصولات صنایع دستی و ترویج بسته بندی در میان هنرمندان و صنعتگران شهرجهانی کلاش "مریوان" می تواند در راستای صادرات و جلوگیری از فعالیت واسطه گران سودجو کمک شایانی داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه، بسته بندی نادرست ارزش محصولات و جایگاه صنعتگر را پایین می آورد، بیان کرد: انتظار می رود که در آینده ای نزدیک بتوانیم شاهد عرضه محصولات صنایع دستی به کشورهای دیگر در بسته بندهای زیبا با خصوصیات فرهنگی مختص آن باشیم و دیگر شاهد فروش و صادرات محصولات صنایع دستی در داخل گونی، کارتن موز و به صورت روزنامه پیچ نباشیم.
اسعد پناه با اشاره به اینکه برگزاری نشست تخصصی بسته بندی صنایع دستی در شهر جهانی کلاش یکی از ضرورت ها است، گفت: برگزاری این دوره در شهر مریوان با استقبال خوب و کم نظیری مواجه شد و خوشبختانه چند نفر از تولیدکنندگان و فروشندگان حاضر در ...

سرخط اخبار