چرا همه در صف ثبت نام پراید هستند؟

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۶
چرا همه در صف ثبت نام پراید هستند؟
​عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران گفت: علت وجود فساد اقتصادی در کشور های مشابه ایران در جهان، به دلیل انحصاری بودن اقتصاد در دست بخش دولتی است که این انحصار، امکان رقابت را از سایرین سلب کرده و در نتیجه در کوچک ترین کار اقتصادی نیز فساد به وجود می آید.

محسن صفایی فراهانی در نشست دانشجویی با موضوع روند توسعه اقتصادی در چند دهه گذشته ایران، که به میزبانی دانشگاه زنجان برگزار شد، اظهار کرد: اقتصاد انحصاری در کشور موجب پایه گذاری فساد و جلوگیری از رشد می شود و این در حالی است که امروز در کشوری زندگی می کنیم که ۸۰ درصد اقتصادش در اختیار دستگاه های دولتی قرار دارد.
صفائی فراهانی تصریح کرد: وقتی دانش در خدمت اقتصاد قرار گیرد، رابطه انحصاری بودن با اقتصاد قطع می شود؛ سئوالی جهت روشنگری بیشتر این مسئله طرح می شود؛ چرا هیچ وقت اتومبیل خوب در ایران دیده نمی شود؟ چرا در ثبت نام پراید همه در صف هستند؟ پاسخ، زیرا اقتصاد ناسالم پشت پرده این توزیع قرار دارد.
نماینده مردم تهران در مجلس ششم یادآور شد: عامل اصلی که بر روی زندگی مردم تاثیرگذار بوده، نوع اقتصاد است، متاسفانه فضای غیررقابتی و فرار از دانش موجب شده تا در جامعه شاهد ایجاد بازار سیاه، رانت خواری و صف های طولانی جهت ثبت نام باشیم.
وی به ادعای برخی از مسئولان در جهت افزایش صادرات غیرنفتی طی چند سال اخیر اشاره کرد و گفت: برخی از مسئولان ادعا می کنند طی چند سال اخیر در بخش صادرات غیرنفتی ...

[ مشاهده متن کامل چرا همه در صف ثبت نام پراید هستند؟ پارسینه ]