چهار هزار دانشجوی عراقی در ایران تحصیل می کنند/ عراقی ها در ایران بهترین شرایط را دارند

دریافت خبر : سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱:۳۳
رایزن فرهنگی عراق در ایران گفت: چهار هزار دانشجوی عراقی در 48 مرکز آموزش عالی ایران تحصیل می کنند که حضور آنان نشانه ارتباط قوی بین این 2 کشور است.

آفتاب نیوز :
یاسر عبدالزهرا الحجاج دوشنبه شب در مراسم افتتاح سال تحصیلی جدید دانشجویان عراقی در ایران در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع)، با اشاره به ارتباط سیاسی و جغرافیایی ایران و عراق افزود: محبت اهل بیت (ع) محور اصلی ارتباط بین این 2 کشور است.
وی اظهار داشت: پذیرایی عراقی ها از ایرانیان در زیارت اربعین و میزبانی ایرانی ها از زائران عراقی که به زیارت حضرت امام رضا (ع) مشرف می شوند، اساس ارتباط بین دو ملت ایران و عراق است.
وی با اشاره به تفرقه افکنی دشمنان برای خدشه دار کردن روابط حسنه ایران و عراق گفت: طبق اعلام نخست وزیر عراق، این کشور هیچ گونه تحریم هایی را علیه جمهوری اسلامی ایران نمی پذیرد.
رایزن فرهنگی عراق در ایران افزود: نپذیرفتن تحریم های علیه ایران، کمترین کاری است که عراق می تواند نسبت به جانفشانی های جوانان ایرانی برای دفاع از حرم های مطهر ائمه معصومین (ع) انجام دهد.
وی به سیاست های جدید وزارت علوم عراق برای تقویت ارتباطات علمی بین دو کشور اشاره کرد و اظهار داشت: وزارت علوم عراق تلاش دارد شرایط تحصیل دانشجویان بیشتری را از این کشور در مراکز آموزش عالی ایران فراهم ...

[ مشاهده متن کامل چهار هزار دانشجوی عراقی در ایران تحصیل می کنند/ عراقی ها در ایران بهترین شرایط را دارند آفتاب نیوز ]