گوش الاغی، چشم گربه ای، لب شتری و دماغ خوکی!

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱:۳۵
گوش الاغی، چشم گربه ای، لب شتری و دماغ خوکی!
اگر به خاطر داشتن اماکن تاریخی و باستانی انتظارمان از میراث فرهنگی در جذب توریست برآورده نشده در مقابل صنعت زیبایی ایران توانسته بیش از حد انتظارمان ظاهر شده است. حامد باطنی نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می گوید: سطح عمل های پلاستیک و زیبایی در ایران همسطح کشور های مطرح دنیا است و استقبال بیماران خارجی برای انجام این نوع عمل ها در ایران بسیار زیاد است.

فرارو - بدریخت پنداری، خودزشت پنداری و یا مودبانه ترش جستجوی زیبایی سن، جنس، شغل و طبقه اجتماعی نمی شناسد. برعکس قدیم ها خیلی هم لاکچری به نظر نمی رسد. جراحی زیبایی هزینه بالایی دارد، اما خیلی ها حاضرند از نان شب شان بزنند، اما زیبا به نظر برسند. انگار اوضاع اقتصادی هرچقدر کساد باشد، آن ها کار و بارشان به راه است. هم جامعه پزشکی و هم رسانه ها نسبت به عوارض بعد از عمل های زیبایی یا مراجعه به افرادغیر حرفه ای هشدار می دهند، اما آمار انجام عمل های زیبایی نشان می دهد کمتر کسی است که این موضوع را نادیده می گیرد.
دماغ همچنان پرچم دار جراحی های زیبایی
ایران یکی از مراکز جراحی زیبایی است. طبق آمار جهانی سال ۲۰۱۷ هم ایران رتبه بیستم در زمینه جراحی پلاستیک را کسب کرده است. سال گذشته سیدابوالحسن امامی، رییس انجمن جراحان پلاستیک اعلام کرد که تنها در تهران روزانه حدود ۳۰۰ عمل جراحی بینی و به عبارت دیگر ماهانه به طور متوسط ۲۰ هزار عمل جراحی بینی انجام می شود. عبدالجلیل کلانترهرمزی، عضو هیات مدیره انجمن جراحان پلاستیک گفت: ایران بیشترین عمل های جراحی زیبایی دنیا را دارد. البته او این را نیز ...

[ مشاهده متن کامل گوش الاغی، چشم گربه ای، لب شتری و دماغ خوکی! فرارو ]