مروری بر خبرهای حقوقی و قضایی در هفته ای که سپری شد

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۳
مروری بر خبرهای حقوقی و قضایی در هفته ای که سپری شد
اقتصاد ایران: در هفته ای که سپری شد شاهد اتفاقات و اخبار مهم و مختلفی در حوزه حقوقی و قضایی بودیم. از جمله اخباری که در این هفته بر روی خروجی رسانه ها قرار گرفت خبر اعدام سلطان سکه بود که یادآوری کرد حتی اگر سلطان هم باشی اعدام خواهی شد.

به گزارش ایسنا، این خبر مروری است بر مهمترین اخبار حقوقی و قضایی از زبان مسئولان دادستانی، دادگستری، قوه قضاییه و... در هفته ای که گذشت.
باید پرسید مصوبات مربوط به CFT چگونه تصویب شدند؟
در اولین روز از هفته سخنگوی شورای نگهبان در رابطه با ایرادات مربوط به CFT واکنش نشان داد . عباسعلی کدخدایی در توییتی در واکنش به ایرادات مربوط به CFT در حساب توییتری خود نوشت: هنگام بررسی کنوانسیون پالرمو، شورای نگهبان با ایراداتی نیز در ترجمه آن مواجه گشت و مجلس آنها را اصلاح کرد. در CFT نیز واژه لیست سیاه محل ایراد بود در حالی که در اسناد FATF چنین واژه ای وجود ندارد. اکنون باید سوال شود چگونه این مصوبات تصویب شدند؟ آیا ایرادات شورا سیاسی است یا ...؟
همچنین کدخدایی به"خودتحریمی" خواندن رد CFT  و ادعای تقلب در ۸۸ هم واکنش نشان داد و گفت: ایرادات اصلی شورای نگهبان به CFT یازده مورد بود که اگر این ایرادات برطرف شود، یازده ایراد دیگر خود به خود برطرف خواهد شد .
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه یکی از فعالان سیاسی ادعا کرده ۸ میلیون رأی در سال ۸۸ به مجموع آراء اضافه شده است، آیا ...

[ مشاهده متن کامل مروری بر خبرهای حقوقی و قضایی در هفته ای که سپری شد اکو نیوز ]

آخرین اخبار اکو نیوز