باید در تمدن سازی نوین اسلامی تلاش کرد

دریافت خبر : چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۴
بجنورد- ایرنا- رئیس مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان گفت: وحدت و همکاری بیشتر حوزه و نخبگان دانشگاهی در باره اسلامی سازی دروس علوم انسانی ضروری است و نقش آنها در تمدن سازی نوین اسلامی بسیار مهم است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی اکبر نوایی روز چهارشنبه در نشست با مسئولان حوزه علمیه و بنیاد نخبگان خراسان شمالی با بیان اینکه برای تحقق این امر باید حوزه و دانشگاه جدی تر وارد میدان عمل شوند، گفت: نظام اسلامی فرصت های زیادی در اختیار ما قرار داده که باید به نحو احسن از آنها استفاده کنیم.
وی تحقق شناسایی نخبگان حوزوی را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: باید همکاری این دو بخش بیشتر عملیاتی شود.
رئیس مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان اظهار داشت: هم اینک 255 نخبه حوزوی در استانهای سه گانه خراسان و 48 نخبه آموزشی در خراسان شمالی شناسایی شده که برنامه های خوبی برای استفاده از توانمندی آنها داریم.
رئیس مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان گفت: علوم انسانی دانشگاه ها را که بیشتر برگرفته از مبانی غربی است باید با مبانی دینی تطبیق دهیم و اسلامی سازی کنیم.
وی گفت: هم اینک در حیطه علوم انسانی گرفتاری های زیادی داریم به طوری که بخش زیادی از علوم ما در دانشگاه ها برگرفته از تمدن غرب و سکولاریسم است.
وی افزود: عقیده نداریم که مبانی علوم غربی را به صورت کامل کنار بگذاری ...

[ مشاهده متن کامل باید در تمدن سازی نوین اسلامی تلاش کرد ایرنا ]