کنکور فقط برای ۹ رشته پرطرفدار

روزنامه جام جم شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۶:۵۴

مدیرکل دفتر آموزش فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان شاخه فنی وحرفه ای به جز ۹ رشته می توانند بدون کنکور وارد دانشگاه شوند.
به گزارش ایسنا، محسن حسینی مقدم افزود: در سال 98 در شاخه فنی و حرفه ای برای 9 رشته از طریق کنکور اقدام به جذب دانشجو می شود که عبارتند از: الکتروتکنیک، حسابداری بازرگانی، شبکه و نرم افزار، تربیت بدنی، مکانیک خودرو، تأسیسات مکانیکی، گرافیک، صنایع غذایی و نقشه کشی و معماری.
حسینی مقدم عنوان کرد: طبق مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در 9 رشته شاخه فنی و حرفه ای پذیرش داوطلبان از طریق کنکور انجام خواهد شد و در سایر رشته ها داوطلبان می توانند بدون کنکور و از طریق سوابق تحصیلی اقدام کنند.
وی ادامه داد: در مصوبه شورای سنجش و پذیرش اعلام شده است که آموزش و پرورش باید سوابق تحصیلی داوطلبان را ارائه کند و تلاش می کنیم در روزهای آینده سوابق تحصیلی دانش آموزان هنرستانی را آماده و به سازمان سنجش ارائه دهیم تا داوطلبان بتوانند از طریق سابقه تحصیلی به دانشگاه ها وارد شوند. مدیرکل دفتر آموزش فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: داوطلبان ابتدا از میان رشته هایی که پذیرش آنها براساس سوابق تحصیلی است اقدام به انتخاب می کنند و سوابق تحصیلی پس از آماده شدن از سوی آموزش وپرورش به سازمان سنجش ارسال می شود. در شاخه نظری هم که دانش آموزان خرداد ماه امتحانات نهایی دارند تا تیرماه باید سوابق تحصیلی آنها به سازمان سنجش ارسال شود و پس از پذیرش از سوی دانشگاه ها از مهر 98 وارد خواهند شد.

سرخط اخبار