دهلران دارای ۴۰۰ اثر تاریخی وطبیعی است

خبرگزاری مهر شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱:۲

مجید عسگری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شهرستان مرزی دهلران به دلیل وجود آثار باستانی تاریخی، چشم اندازها و جاذبه های طبیعی، اماکن زیارتی، تفریحی و طبیعتی بکر و سرسبز با مردمانی خونگرم و مهمان نواز به عنوان یکی از قطب های مهم گردشگری استان ایلام همواره موردتوجه گردشگران و مسافران داشته است.
وی افزود: این شهرستان کهن یکی از مناطق غنی استان ایلام و کشور از لحاظ داشتن آثار متعدد تاریخی باستانی و فرهنگی نیز محسوب می شود.
وی تصریح کرد: این شهرستان دارای بیش از ۴۰۰ اثر تاریخی فرهنگی و مذهبی است که سالانه بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار نفر از جاذبه های گردشگری و طبیعت سرسبز آن دیدن می کنند.
عسگری عنوان کرد: تمهیدات لازم برای پذیرای از مسافرین نوروزی در این شهرستان اندیشیده شده به طوری که ظرفیت پذیرش و استقرار مهمانان در شهرستان به حدود سه هزار نفر در شب رسیده است.
وی افزود: این اقامت شامل مهمان سرای ادارات، هتل ها، و زائر سراهای امامزاده ها و همچنین مدارس و محل های اسکان فرهنگیان در حوزه شهرستان در تمام مناطق است.
وی گفت: پیش بینی می شود در تعطیلات نوروزی سال ۹۸ بیش از ۵۰۰ هزار نفر در قالب کاروان های راهیان نور و مسافرین نوروزی این شهرستان دیدن کنند.