دومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی آغاز به کار کرد

دریافت خبر : شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۱
دومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی آغاز به کار کرد
زنگ نخستین روز دومین جشنوارۀ موسیقی کلاسیک ایرانی به دبیری امیر مردانه با حضور جمعی از اهالی موسیقی در تالار رودکی به صدا درآمد.

به گزارش خبرگزاری فارس ، امیر مردانه دبیر دومین جشنوارۀ موسیقی کلاسیک ایرانی قبل از شروع اجراها روی صحنه آمد و ضمن ابراز خرسندی از برگزاری دومین دوره این جشنواره و قدردانی از حامیان جشنواره، خطاب به حاضرین گفت: امیدوارم که این جشنواره امسال هم با حمایت شما خوب برگزار شود. حقیقتاً استقبالِ عموم از این نوع موسیقی، که موسیقی جدی و فکرشده است، کم شده. دانشجو و هنرجویی سال های متمادی زحمت می کشد، مطالعه می کند و زیر نظر استادان به فراگیری این هنر می پردازد اما استقبال عموم از این نوع موسیقی در این سال ها بسیار کم شده است.
وی در ادامه بیان کرد: به نحوی این رسالت گردن همۀ ماست؛ برای ما در برگزاری نشست ها و جشنواره ها و برای شما به عنوان کسانی که در متن جامعه هستید و می توانید فرهنگسازی کنید تا این کنسرت ها و جلسات بیشتر به آن پرداخته شود. امیدوارم از اجراها لذت ببرید. با آرزوی اینکه فرهنگ و موسیقی کشورمان در حدّ اعتلای خود باشد.
پس از سخنرانی دبیر جشنواره، در سئانس اولِ اجراها گروه موسیقی «ژاو» به سرپرستی سیاوش کامکار روی صحنه آمد و قطعاتی را در مایۀ بیات ترک برای حاضرین اجرا کرد. قطعا ...

[ مشاهده متن کامل دومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی آغاز به کار کرد فارس نیوز ]