افت ۳۶ درصدی تجارت ۳ عضو اروپایی برجام با ایران پس از بازگشت تحریم ها

دریافت خبر : دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰:۱۷
افت ۳۶ درصدی تجارت ۳ عضو اروپایی برجام با ایران پس از بازگشت تحریم ها
درحالی سه کشور اروپایی عضو برجام وعده داده اند با بی اعتنایی به تحریم های آمریکا منافع ایران ذیل این توافق را تامین کنند که آمار یورو استات نشان می دهد این سه کشور در اجرای تحریم های آمریکا علیه ایران در اروپا پیشگام بوده اند.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار اروپا(یورو استات) نشان می دهد در پی بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران و به رغم وعده های اروپا برای حمایت از ایران در برابر این تحریم ها مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا افت قابل توجهی داشته است.
ارزش تجارت ایران و 28 عضو اتحادیه اروپا در سپتامبر امسال یعنی نخستین ماه پس از بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران با افت 37 درصدی نسبت به ماه قبل از آن مواجه شده و به 1.134 میلیارد یورو رسیده است. مبادلات ایران و اتحادیه اروپا در اوت امسال بالغ بر 1.808 میلیارد یورو اعلام شده بود.
صادرات اتحادیه اروپا به ایران در سپتامبر امسال با افت 20 درصدی نسبت به ماه قبل از آن به 681 میلیون یورو و واردات از ایران با افت 52 درصدی به 453 میلیون یورو رسیده است.
دولت آمریکا از 6 اوت بخشی از تحریم های لغو شده در قالب برجام را برگرداند که تحریم خودرویی، طلا و فرش و پسته از جمله مهمترین آن بود.
* سه عضو اروپایی برجام هم تحریم های آمریکا علیه ایران را اجرا کردند
مقامات اتحادیه اروپا با محکوم کردن ...

[ مشاهده متن کامل افت ۳۶ درصدی تجارت ۳ عضو اروپایی برجام با ایران پس از بازگشت تحریم ها خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم