صرفه جویی ۵۰ میلیون بشکه ای نفت با تولید برق هسته ای در بوشهر

جام جم آنلاین شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۱
مدیرعامل شرکت بهره برداری نیروگاه اتمی بوشهر گفت: با تولید ۳۴ میلیارد کیلو وات ساعت برق هسته ای، بیش از ۵۰ میلیون بشکه نفت در مصرف سوخت های فسیلی صرفه جویی شده است.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، حسین غفاری امروز در نشست شورای پدافند غیرعامل استان بوشهر تولید نشدن گاز های آلاینده زیست محیطی را از دیگر مزیت های تولید برق هسته ای عنوان کرد و افزود: تاکنون به میزان ۲۹ میلیارد تن کاهش انتشار آلاینده زیست محیطی به سبب فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر ثبت شده است.
وی بیان کرد: از زمان اتصال نیروگاه اتمی بوشهر به شبکه برق در شهریور سال ۱۳۹۰ تاکنون، ۳۴ میلیارد کیلو وات ساعت برق تولید و ۳۲ میلیارد کیلووات ساعت آن به شبکه سراسری برق تحویل شده است.
مدیرعامل شرکت بهره برداری نیروگاه اتمی بوشهر همچنین با اشاره به تولید ۶.۱ میلیارد کیلووات ساعت در این نیروگاه از ۱۱ اردیبهشت تا کنون، بیان کرد ۵.۵ میلیارد کیلووات ساعت از این میزان برق تحویل شبکه سراسری شده است.
غفاری یادآور شد: این نیروگاه پارسال نیز ۷.۴ میلیارد کیلووات ساعت برق تولید کرد و ۶.۸ میلیارد کیلووات ساعت برق به شبکه سراسر تحویل داد.
وی با اشاره به اینکه امسال نیروگاه اتمی بوشهر باید ۲۹۷ شبانه روز موثر در مدار تولید باشد، افزود: نیروگاه تاکنون ۲۵۳ شبانه روز موثر و مفید وارد مدار تولید بوده و بر اساس برنامه ریزی دهه نخست اسفند امسال فعالیت آن برای تعویض سوخت و تعمیرات مورد نظر متوقف می شود و پس از تعمیرات فعالیت خود را از سر می گیرد.
مدیرعامل شرکت بهره برداری نیروگاه اتمی بوشهر تصریح کرد: در هر مرحله سوخت گذاری ۱۶۳ بسته مجتمع سوخت در نیروگاه اتمی بوشهر بارگذاری می شود.
غفاری، ایمنی این نیروگاه را بسیار بالا دانست و افزود: در ساخت نیروگاه اتمی بوشهر از تجهیزات پیشرفته ایمنی استفاده شده و نیروگاه در برابر حوادث طبیعی از جمله ...

سرخط اخبار