آلمان خواستار اتحاد اروپا در مقابل تنش های تجاری با آمریکا شد

دریافت خبر : شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۸:۳۵
آلمان خواستار اتحاد اروپا در مقابل تنش های تجاری با آمریکا شد
بازار ارز امروز ظاهر آرامی را پشت سر گذاشت. نه از سروصدای دلالان خبری بود و نه معاملات ممنوعی که گاهی به وضوح قابل مشاهده است. حدود ۴۰ روز از اعلام سیاست جدید ارزی دولت و ممنوعیت معامله ارز توسط صرافان و همچنین برخورد با دلالان می گذرد. در حال حاضر فروش دلار با قیمت بیش از ۴۲۰۰ تومان اعلام شده از سوی بانک مرکزی ممنوع و قاچاق محسوب شده و با عامل آن در بازار برخورد می شود. با وجود ممنوعیت های موجود، طی این مدت حضور دلالان برای معاملات ارزی با صرافی ها قابل کتمان نیست. صرافی ها گرچه در بسیاری از روزها با کرکره های نیمه باز روز خود را سپری می کنند و هر کدام در ویترین هایشان اعلام می کنند که خرید و فروش ارز ندارند اما اگر مشتری آشنا بوده یا معرفی شده باشد، به طور حتم پذیرای او خواهند بود و در آن زمان هم ارز دارند و هم خرید و فروش، دیگر از نظرشان ممنوع نیست! در این بین وقتی هم که صراف تمایلی به فروش نداشته باشد، مشتری را راهنمایی می کند تا به دلالان مراجعه کرده و نیاز ارزی خود را برطرف کنند. سه شنبه، از ابتدای میدان فردوسی به سمت جنوب و طی مسیر این خیابان تا چهارراه استانبول حضور ...

وزیر اقتصاد آلمان (جمعه) از اروپا خواست تا در برابر افزایش تنش های تجاری با آمریکا اتحاد خود را حفظ کنند و تاکید داشت که مشخص نیست نشست گروه 7 به چه نتیجه ای ختم می شود.
 به نقل از خبرگزاری رویترز، پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان در مصاحبه با شبکه ZDF گفت: ما با وضعیت بسیار جدی مواجه هستیم و این وضعیت از شب گذشته یا صبح امروز آغاز نشده بلکه چندین هفته است که ما در چنین شرایطی به سر می بریم.
وی بر اهمیت اتحاد اروپا درخصوص تجارت آزاد و منافع اقتصادی تاکید کرد و گفت: از آنجایی که مناظرات داخلی در آمریکا درباره تحریم های اعمال شده توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علیه متحدان گروه 7 از جمله کانادا، ژاپن و اتحادیه اروپا ادامه دارد بسیار مهم است که ما اتحادمان را حفظ کنیم.
رهبران کشورهای گروه 7 که امروز در کانادا با یکدیگر دیدار می کنند نسبت به هر زمان دیگری در تاریخ 42 ساله این گروه دچار تفرقه و جدایی شدند و سیاست های اول آمریکای ترامپ خطر ایجاد یک جنگ تجاری جهانی و تعمیق اختلافات و تفرقه های دیپلماتیک را به همراه دارد.
در همین حال هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان امروز در مصاحبه ...

[ مشاهده متن کامل آلمان خواستار اتحاد اروپا در مقابل تنش های تجاری با آمریکا شد عصر اقتصاد ]