بی مهری دولت در پرداخت یارانه ۳برابری مددجویان کهریزک/سکوت دستگاه های حمایتی

دریافت خبر : دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۳
بی مهری دولت در پرداخت یارانه ۳برابری مددجویان کهریزک/سکوت دستگاه های حمایتی
مدیر آسایشگاه کهریزک گفت: هنوز از واریز افزایش مستمری مددجویان که مصوب مجلس در سال قبل بوده خبری نیست و مددجویان کهریزک با همان رقم ناچیز قبلی روزگار می گذرانند.

محمدرضا صوفی نژاد در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس ،گفت: می دانیم دست دولت خالی است ولی متأسفانه تا این لحظه از سوی دولت افزایش مستمری مددجویان که باید واریز می شد چون مصوبه مجلس است به مددجویان آسایشگاه داده نشده است. 
وی افزود: این افزایش مستمری همان مصوب سال 96 است که براساس آن قرار بود مستمری مددجویان کمیته مداد و بهزیستی افزایش 3برابری را تجربه کنند اما هنوز این مستمری مصوب سال گذشته،اجرایی و بیشتر نشده است.
صوفی نژاد ادامه داد: با اینکه دوماه از سال جدید هم پشت سر گذاشته ایم هنوز خبری از افزایش مستمری نیست و با اینکه افزایش مستمری ها مصوبه مجلس بوده اما ما به این روند عادت کرده ایم که همیشه مابه التفاوت ها از نیمه دوم سال پرداخت شود.
مدیر آسایشگاه کهریزک گفت: در حال حاضر 240 نفر از مددجویان آسایشگاه کهریزک از سوی کمیته امداد و 1400 نفر از سوی بهزیستی به آسایشگاه معرفی شده و در این جا زندگی می کنند.
وی افزود: کمیته امداد به مددجویان خود 50 هزار تومان و بهزیستی 600 هزار تومان یارانه می دهد این در حالی است که متوسط هزینه هر مددجو در آسایشگاه کهریزک ماهانه 2.5 ...

[ مشاهده متن کامل بی مهری دولت در پرداخت یارانه ۳برابری مددجویان کهریزک/سکوت دستگاه های حمایتی فارس نیوز ]