دنیای دیجیتال ظرفیتی مناسب برای اشتغال زایی است

دریافت خبر : پنج شنبه ۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۹
دنیای دیجیتال ظرفیتی مناسب برای اشتغال زایی است
تبریز- ایرنا - معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه حوزه چندرسانه ای، هنر دیجیتال با توسعه دانش بینان عجین است، گفت: ارزش افزوده ی فوق العاده ای در این حوزه نهفته که فرصت اشتغال، کسب و کار و ثروت آوری را فراهم می کند.

به گزارش ایرنا، نصرالله جهانگرد روز پنجشنبه در دومین جشنواره ملی صنعت هنرهای دیجیتال تبریز، با بیان این که پیشرو بودن تبریز در مقاطع مختلف همواره موجب افتخار ملی بوده است، اظهار داشت: شهر تبریز در یکی از پیچیده ترین حوزه های فناوری نیز پیشرو بوده و امروز شاهد دستاوردهای این حوزه هستیم.
وی با تاکید بر این که تلفیق فناوری اطلاعات و هنر، قدرت انتقال مفاهیم به مخاطب را بسیار افزون تر کرده است، ادامه داد: این جریان در دنیا رایج شده و خوشحالیم که شاهد شروع مقطع دکترای رشته 'چندرسانه ای' در دانشکده هنرهای رایانه ای خواهیم بود.
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که ترکیب این فناوری ها، موتور محرکه تمام رشته های دنیا از حوزه دفاعی گرفته تا صنایع سنگین و کشاورزی است، افزود: مهم ترین نهاد توسعه در اروپا شکل دهی به موسسه هایی است که بتوانند چند رشته را بهم پیوند بزنند.
جهانگرد با اشاره به این که فعالیت های اقتصادی در کشور ما بر محور سه شاخه صنعت، کشاورزی و خدمات متمرکز است، گفت: به کارگیری فناوری و هنر دیجیتال در تمامی این حوزه ها ضروری است.
وی با بیان این که ...

[ مشاهده متن کامل دنیای دیجیتال ظرفیتی مناسب برای اشتغال زایی است ایرنا ]