آموزش و پرورش: بخشی از سهم بیمه معلمان مدارس غیردولتی از دی ماه پرداخت می شود

دریافت خبر : سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۸
تعدادی از معلمان مدارس غیردولتی از «فارس من» خواستند که تضییع حقوق آنها را در مقایسه با معلمان رسمی پیگیری کند؛ این پیگیری اکنون به سرانجام رسید و مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی از پرداخت بخشی از سهم بیمه معلمان مدارس غیردولتی از دی ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، سامانه «فارس من» با هدف پیگیری مستقیم مسائل و مشکلات مردم راه اندازی شده است و در سریع ترین زمان به پیگیری موارد اعلامی می پردازد.
نخستین سوژه مطرح شده در فارس من که از مرز ۵۰۰ امضا گذشت، مطالبه تعیین تکلیف  وضعیت معلمان مدارس غیردولتی  است.
این معلمان عنوان کردند «بیش از 200 هزار معلم نیروی آزاد شاغل در مدارس غیر دولتی در سراسر کشور با نازل ترین حقوق و بدون پرداخت حق بیمه از کارفرما ، سال ها در مدارس غیر دولتی مشغول به فعالیت هستند و با وجود اینکه این معلمان از آموزش و پرورش مراحل گزینش را طی کرده و مجوز تدریس از این وزارتخانه را اخذ می کنند، اما از هیچ گونه سابقه، امنیت شغلی، حقوق مناسب، و جایگاه فرهنگی برخوردار نبوده و در ناعادلانه ترین شرایط با همه توان تدریس می کنند. از طرفی با وجود اینکه آموزش و پرورش با کمبود نیروی انسانی مواجه است و با برگزاری آزمون اقدام به تأمین نیروی انسانی می کند، متاسفانه آموزش و پرورش هیچ برنامه ای برای بهره گیری از این ظرفیت عظیم نیروی انسانی که سال ها عمر خود را صرف آموزش فرزندان این دیار می کنند، ندارد لذا ...

[ مشاهده متن کامل آموزش و پرورش: بخشی از سهم بیمه معلمان مدارس غیردولتی از دی ماه پرداخت می شود فارس نیوز ]

آخرین اخبار اجتماعی
آخرین اخبار فارس نیوز