پاسخ وزیر آموزش و پرورش به ۶ سوال نمایندگان مجلس

دریافت خبر : دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۲
وزیر آموزش و­ پرورش امروز با حضور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به ۶ سوال از ۱۶ سوال مورد استیضاح نمایندگان پاسخ گفت.

به گزارش خبرنگار خبرنگار صدا­ و سیما ، سید محمد بطحایی در­باره اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: تا پایان شهریور امسال همه اسناد سند تحول تدوین خواهد شد.
وی از طراحی سامانه پایش سند تحول آموزش و پرورش خبر داد و افزود: طبق این سامانه، میزان پیشرفت اجرای سند تحول در هر لحظه امکان پذیر خواهد بود.
بطحایی­ درخصوص اجرا نشدن کامل نظام رتبه بندی معلمان گفت: تکلیفی که قانون برای دولت در برنامه ششم توسعه تعیین کرده است آن است که دولت لایحه رتبه بندی را به مجلس بفرستد، اما تاکنون این لایحه تنظیم و به مجلس ارایه نشده است.
وی تاکید کرد: طرح رتبه بندی تا اسفند ۹۶ آماده شد و لایحه رتبه بندی آماده شده است و تا پایان شهریور به دولت ارسال خواهد شد و تاکنون ۱۲ جلسه کارگروه برای این لایحه برگزار شده است.
وزیر آموزش و پرورش درباره سوالی از نماینده درباره حذف مواردی از کتاب های درسی نیز گفت: از سال ۹۰-۹۱ تا به امروز ۶۰۰ عنوان کتاب درسی تالیف شده که کتاب ها با شرایط استانی و منطقه دانش آموزان بوده­ و توسط ۶۲ معلم نیز اعتباربخشی شده است.
وی تاکید کرد: البته اشکالات نگارشی و تصویری در برخی کتا ...

[ مشاهده متن کامل پاسخ وزیر آموزش و پرورش به ۶ سوال نمایندگان مجلس واحد مرکزی خبر ]