استفاده از ظرفیت جهاد دانشگاهی برای پروژه های شیلات مازندران

ایسنا یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۴
مدیرکل شیلات مازندران گفت: از ظرفیت جهاد دانشگاهی در پروژه های شیلات مازندران بهره خواهیم گرفت.

به گزارش ایسنا، ولی الله محمدزاده در نشستی با رئیس جهاد دانشگاهی مازندران و بازدید از دفتر ایسنا ضمن گرامیداشت هفته دولت با بیان اینکه ایسنا تلفیقی از قشر پر جنب و جوش و علمی جامعه دانشجویان است که مزیت عالی در عرصه های علمی و پژوهشی محسوب می شود، اظهار کرد: خبرگزاری دانشجویان تحت پوشش مجموعه ای است که تفکر جهادی الویت آن ها بوده و دغدغه توسعه استان را دارد.
وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی یک مجموعه علمی عملیاتی است، تصریح کرد: این نهاد با دارا بودن خبرگزاری ایسنا و به کارگیری دانشجویان کارکردی واقع گرا گرفته و به ثبت پروژه های علمی دستگاه های مختلف در جامعه با انتشار نتایج آثار پرداخته و در راستای لمس این نتایج در بهبود زندگی مردم تلاش می کند.
مدیرکل شیلات مازندران با بیان اینکه ظرفیت شیلاتی یکی از مزیت های استان است، گفت: مازندران در سال ۹۷ بالغ بر ۱۰۴ هزار و ۷۰۰ تن اعم از آبزیان پرورشی و دریایی تولید و صید داشته است.
محمدزاده با اشاره اینکه ۱۲ هزار نفر به صورت مستقیم مشغول کار هستند و تقریبا ۴۰ هزار نفر از این محل ارتزاق می کنند، افزود: توسعه شیلات جزء مصادیق اقتصاد مقاومتی است و با توجه به مزیت خوبی که استان دارد، منافع ملی کشورها ایجاب می کند که توسعه آبرزی پروری در دریا انجام شود.
وی با اشاره به اینکه آبزی پروری در دریا از سال ۸۵ کلید زده شد، خاطرنشان کرد: جهت گیری شیلات باید به سمت دریا سوق دهیم و هر گونه فعالیت شیلاتی ابتدا باید با مبانی و برنامه اقتصادی طرح آن مکتوب شود.
مدیرکل شیلات مازندران با بیان اینکه امسال تعداد قفس فعال در استان از ۵۰ عدد عبور می کند، بیان کرد: ماهیان پرورش یافته در قفس صادرات محور ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار