آجیل وایتکسی هم داریم!؟

دریافت خبر : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰:۵۵
رئیس اتحادیه فروشندگان خشکبار و آجیل شایعه استفاده از وایتکس رقیق شده در آجیل های کهنه و قدیمی برای فروش دوباره و عرضه به بازار را تکذیب کرد.

آفتاب نیوز :
اخیرا مباحثی مبنی بر اینکه "فروشندگان آجیل و خشکبار به سبب آنکه محصول سال های گذشته روی دستشان باقی مانده و به دلیل خشک شدن قابل عرضه نیست، آن را با وایتکس رقیق شده و آب مخلوط می کنند تا پس از خشک شدن رطوبتی را به آجیل های کهنه خود برگردانند"، مطرح شده که مصطفی احمدی در این زمینه به ایسنا گفت: به شدت این موضوع را تکذیب می کنم، چرا که به هیچ وجه امکان آن از نظر فنی وجود ندارد و اگر آجیل و خشکباری که فرآوری شده باشد رطوبت داده شود، به طور کلی از بین می رود و اساسا امکان چنین کاری وجود ندارد.
وی افزود: آجیل و خشکبار خام و فرآوری نشده تا دو سال قابلیت نگهداری دارد اما اگر این محصولات فرآوری شود، حداکثر مدت نگهداری آن شش ماه خواهد بود.
رئیس اتحادیه فروشندگان خشکبار و آجیل تصریح کرد: هیچ یک از فروشندگان آجیل چنین کاری با محصول خود نمی کنند، چراکه اگر ذره ای امکان فروش آجیل و خشکبار کهنه سال قبل به وانت بارها و با یک سوم قیمت وجود داشته باشد، در صورت رطوبت دیدن هیچ کاری دیگر با آن نمی شود کرد و به ضایعات زباله تبدیل می شود.
به گفته احمدی، مردم نباید به چنین شایعاتی به ...

[ مشاهده متن کامل آجیل وایتکسی هم داریم!؟ آفتاب نیوز ]