پول نفت فرهنگ مفت خوری را توسعه می دهد/کمبودهای کردستان زیاد است

دریافت خبر : سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۸
پول نفت فرهنگ مفت خوری را توسعه می دهد/کمبودهای کردستان زیاد است
اقتصاد ایران: سنندج - معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: تا زمانی که بخش خصوصی و سرمایه گذار وارد چرخه اقتصاد نشود، دولت نمی تواند زمینه های توسعه یک منطقه را فراهم کند.

به گزارش خبرنگار مهر ، سورنا ستاری شامگاه سه شنبه در پنجمین جلسه شورای اداری استان کردستان، اظهارداشت: ما دولتی ها یادگرفته ایم که تنها سر وقت سر کار برویم و حقوق خود را دریافت کنیم و همین مسئله باعث شده کشور در زمینه های بسیاری به ویژه توسعه اقتصادی عقب بماند.
وی با بیان اینکه در چند دهه اخیر دولت تنها به فکر استخراج و فروش نفت برای تامین منابع خود بوده، افزود: پول نفت می آید و در دولت هزینه می شود و چیزی از آن باقی نمی مانند اما تنها فرهنگ مفت خوری را در کشور توسعه می دهد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: در حال حاضر چهار میلیون و ۵۰۰ هزار دانشجو در سطح کشور تحصیل می کنند و از این نظر رتبه پنجم دنیا را به خود اختصاص داده ایم، اما در زمینه به کار گیری آنها با مشکل مواجه هستیم چون بخشی از رشته تحصیلی این دانشجویان با اکوسیستم و فعالیت های کشور همخوانی ندارد و مورد نیاز نیست.
ستاری یادآور شد: در رتبه تولید مهندس نیز رتبه پنجم دنیا را داریم اما زمانی که یک کارخانه مانند فولاد و یا سیمان را احداث می کنیم یک نفر در کشور وجود ندارد که با ایجاد این کارخانه ها مدرک وی همخوانی ...

[ مشاهده متن کامل پول نفت فرهنگ مفت خوری را توسعه می دهد/کمبودهای کردستان زیاد است اکو نیوز ]