هشدار درباره احتمال یخ زدگی کنتورهای آب در کهگیلویه و بویراحمد

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۲
هشدار درباره احتمال یخ زدگی کنتورهای آب در کهگیلویه و بویراحمد
معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سه روز آینده با کاهش شدید دمای هوا شاهد یخ زدگی کنتور و تاسیسات آبی منازل و ساختمان ها هستیم.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج ، طهمورث گودرزی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:مشترکان در زمان یخ زدگی کنتور آب از آتش زدن و آب جوش ریختن بر روی کنتور خوداری کنند­.
وی با اشاره به هشدار هواشناسی استان در رابطه با کاهش دما در شهرهای سردسیری استان به 6 تا 8 درجه زیر صفر در سه روز آینده، عنوان کرد: شهروندان با در نظر گرفتن این موضوع نسبت به عایق کردن کنتور و تاسیسات آبی خود اقدام کنند.
توصیه های 3روزه هواشناسی برای کشاورزان منتشر شد
مدیرعامل آبفار در همدان: برخورداری یک میلیون روستایی از آب شرب سالم در بودجه 98 پیش بینی شد
بارش برف در ارتفاعات گستان؛همراه داشتن زنجیرچرخ الزامی است
گودرزی با تاکید بر اینکه احتمال یخ زدگی لوله و تاسیسات آبی که در فضای روباز قرار گرفته اند بسیار بیشتر است، افزود: پوشش کنتور و لوازم جانبی آن با استفاده از پوشال، پشم شیشه یا سایر پوشش های مناسب باید انجام بگیرد.
وی با بیان اینکه بیشترین موارد یخ زدگی تاسیسات مربوط به کنتور و لوله های آب روباز منازل است، بیان کرد: این موضوع با رعایت موارد ایمنی از سوی شهروندان قابل پیشگیری است.
گودرزی عایق بندی کنتور و تاسیسات آبی به وسیله پشم شیشه، گونی و الیاف مصنوعی را بهترین راه حل برای جلوگیری از یخ زدگی کنتور و تاسیسات آبی دانست و خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از یخ زدگی کنتور و تاسیسات آب باید در فضای بسته و حفاظ مناسب استفاده کرد.
وی تصریح کرد: در صورت یخ زدگی کنتور و تاسیسات آبی به هیچ وجه نباید از حرارت مستقیم استفاده کرد چرا که باعث ترکیدگی کنتور و تاسیسات می شود و مشکلات مضاعفی به وجود می آید.
معاون نظارت بر بهره ...

[ مشاهده متن کامل هشدار درباره احتمال یخ زدگی کنتورهای آب در کهگیلویه و بویراحمد خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار استانها
آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم