چرا آوار گودبرداریها بر سرهمسایه خراب میشود؟/پاسکاری مسوولیت آوار برداری میان شهرداری مشهد و نظام مهندسی خراسان رضوی

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۸
چرا آوار گودبرداریها بر سرهمسایه خراب میشود؟/پاسکاری مسوولیت آوار برداری میان شهرداری مشهد و نظام مهندسی خراسان رضوی
هر روز خبری از حادثه ای درساختمانهای دردست تخریب یا درحال گود برداری منتشر میشود، گاه کارگری زیر آوار میماند، گاه هم دیوار خانه همسایه ای فرو میریزد ؛ خسارت قطعی است و تلفات هم گاهی . اما دلیل بروز این حوادث چیست؟ چرا گودبرداری ها نباید منطبق با معیارهای اصولی و علمی صورت بگیرد؟

به گزارش قدس آنلاین ، ساختمان سازی این روزها یکی از مشاغل پردرآمد محسوب می شود؛ نشان به این نشان که تقریبا وارد هر خیابان یا کوچه ای از شهر بشوید یک یا چند ساختمان در حال ساخت را خواهید دید.
امروزه هر کسی به اطرافش نگاهی بیاندازد یک یا چند ساختمان ساز را در میان اقوام، آشنایان و دوستانش می تواند به خط کند؛ این ساختمان سازها یا به صورت تجربی و کارگاهی با این فن آشنا شده اند یا به صورت علمی و آکادمیک. اما هر دو گروه در تلاشند، بیش از پیش قد و قواره دیواره های شهر را افزایش داده و طبقه را تبدیل به طبقات کنند و از این رهگذر، نان پرچربی برای خود تهیه نمایند؛ این به نوبه خود ایرادی ندارد، چه بسا پسندیده هم باشد.
ماجرا از جایی شروع می شود که در بدو عملیات ساخت و ساز و بخصوص در هنگام تخریب و گودبرداری، گاه بی توجهی به هشدارها و استانداردها، زمینه ساز آسیب و خسارت های هنگفت و در برخی موارد جبران ناپذیری می شود. دلیل بروز این قبیل حوادث چیست؟ چرا گودبرداری ها نباید منطبق با معیارهای اصولی و علمی صورت بگیرد؛ آیا واقعا مهندسین و معمار ها، فاقد توانایی های علمی و اجرایی لازم هستند یا کار از ...

[ مشاهده متن کامل چرا آوار گودبرداریها بر سرهمسایه خراب میشود؟/پاسکاری مسوولیت آوار برداری میان شهرداری مشهد و نظام مهندسی خراسان رضوی قدس آنلاین ]