پرداخت ۳۴ هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی کشور

دریافت خبر : دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۳
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: امسال ۳۴ هزار میلیارد تومان در کشور برای طرح های عمرانی پرداخت شده که عمده پرداختی ها نیز مربوط به سه تا چهار ماهه اول سال بوده است.

آفتاب نیوز :
محمدباقر نوبخت اظهار کرد: معاون رئیس جمهور در مورد پروژه بزرگ راه آهن اردبیل – میانه بیان کرد: بر اساس برنامه زمان بندی و متناسب با اعتبارات موردنیاز در یک افق دو ساله قرار است راه آهن اردبیل – میانه به بهره برداری برسد که برای تکمیل این پروژه به یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
نوبخت به تأمین طرح های عمرانی به دو روش خزانه و فاینانس داخلی یا خارجی اشاره و تصریح کرد: به دلیل محدودیت منابع دولتی تأمین یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل راه آهن اردبیل زمان بر بوده و به همین جهت با تلاش استاندار اردبیل و نمایندگان استان در مجلس با استفاده از فاینانس داخلی و وام ۱۸ درصدی که بانک ملی به دولت داد قرار شد راه آهن اردبیل سرعت اجرایی بیشتری بگیرد.
وی مزایای راه آهن را نسبت به راه زمینی و هوایی ایمنی آن و سهولت سفر به ویژه برای گردشگران و مسافران حتی در فصول غیر پیک توصیف کرد و گفت: راه آهن می تواند به توسعه گردشگری و حضور توریسم در منطقه کمک کند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه از آب های گرم، پیست اسکی و جذابیت های گردشگری اردبیل سخن به میان آورد و گفت: ...

[ مشاهده متن کامل پرداخت ۳۴ هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی کشور آفتاب نیوز ]